Најдобра Portable куфер грамофони водич 2017 --- Купувачот

прирачник за најдобри погонскиот ремен Грамофони 2017-Купувачот

Погонскиот ремен Грамофони Спецификација споредба

Името на брендот работа возење Метод брзина кертриџ Вклучено копчиња
Аудио техника AT-LP60BK Плочата целосно автоматско погонскиот ремен 2 брзина AT3600L Проверете Цена
Јенсен ЈТА-230 Стерео Ротирачки прирачник погонскиот ремен 3speed нормално Проверете Цена
Јенсен ЈТА-222 Плочата прирачник погонскиот ремен 3speed нормално Проверете Цена
Jensen 3-Speed ​​стерео Плочата ЈТА-220 (сребрена) прирачник погонскиот ремен 3speed нормално Проверете Цена
1byone појас-диск 3-Speed ​​Стерео Ротирачки прирачник погонскиот ремен 3speed нормално Проверете Цена
Јон Аудио Макс ЛП 3-Speed ​​погонскиот ремен Плочата (пијано црна) прирачник погонскиот ремен 3speed нормално Проверете Цена
Pyle PLTTB1 Професионални појас-диск Прирачник Ротирачки прирачник погонскиот ремен 3speed нормално Проверете Цена
Sylvania 3-брзина Плочата прирачник погонскиот ремен 3speed нормално Проверете Цена
Јон Аудио Клима ЛП | 3-Speed ​​појас-диск безжичен стриминг Плочата прирачник погонскиот ремен 3speed нормално Проверете Цена
PYLE-Home PVNTTR22 Ретро-појас диск Плочата прирачник погонскиот ремен 3speed нормално Проверете Цена
Види се
 
 

 

детали за производот

Тагови производ

поврзани Видео

Повратни информации (2)


01 • Аудио техника AT-LP60BK Плочата

СПЕЦИФИКАЦИИ:

DJ / Про На уред за аудио - Грамофони
Ротирачки диск Тип - појас
Плочата за автоматизација Тип - Целосно автоматско
Плочата работни брзини - 33/45
Плочата фоно пред-засилувач - Точно
Плочата кертриџ / Stylus Тип - Интеграл Dual Магнет ™ фоно кертриџ со заменливи дијаманти игла
Плочата Платер Градежништво - Анти-резонанца, умре-Наѓ алуминиум
Плочата Капак Вклучено - Точно
Боја - црна
RCA Излези - Точно
Производ Висина (mm) - 97,5
Производ Широчина (мм) - 360,0
Производ Длабочина (мм) - 356,0
Производителот Гаранција - 1 Година

Иако винил индустрија е назад во тренд, Аудио техника не е новодојденец како што сте биле во оваа индустрија за многу години. Оваа целосно автоматско појас-возење стерео плочата е најдобар грамофон со вграден предзасилувач ако вашиот буџет е под $ 100. Овој модел ни изненади како што таква неверојатна модел.

 

На прв поглед, ќе мислат дека овој модел е во вредност од два пати нејзината цена. Дизајн-мудар, тој е толку естетски префинета за очите. Таа има пластични шасија која дава исклучи еден навистина сјајни изглед. Обоени во црно, ова е плочата 2 брзина (33 1/3 и 45 мин). За 99 $, овој модел има умре-Наѓ алуминиум послужавник и анти резонанца заедно со вграден префрлување фоно пред -amplifier со RCA излез. Достоен за тоа не е тоа?

 

Што е око фаќање за овој модел е негов составен Dual Магнет фоно кертриџ со заменливи дијаманти игла. Ако се прашувате дали има било какви лошите страни на оваа плочата, ќе бидат изненадени да се најде дека не постојат многу. Иако малку повеќе цврстина ќе биде добро, ова е уште еден неверојатен влез на ниво на плочата. Овој модел е навистина вреди секој долар потрошени.

Позитивни: Конс:

Прифатлива.

HiFi квалитетен звук.

Не е премногу големи или тешки.

Кабелот RCA е премногу краток.

 

02 • Jensen ЈТА-230 Стерео Ротирачки

СПЕЦИФИКАЦИИ:

Карактеристики: Теренот контрола, шарки монтажни капак, вграден USB аудио адаптер, Да, грамофон
Бренд: Јенсен
Препорачана употреба: Се препорачува употреба
Модел: ЈТА-230
Материјал: Поликарбонат
Состојба: нови
manufacturer_part_number: ЈТА-230
Собрани Тежина на производот: 8,4006 фунти

Произведени од страна на Jensen, ова е 3 брзина стерео плочата со вградени звучници. Јенсен е основана компанија која е основана во 1927 година и тие биле производство неверојатна аудио производи за корисници. Овој модел е омилен на клиентот и тоа само може да биде моделот кој го сакате.

 

Кога станува збор за погодност и пристапност, овој модел е еден од најдобрите играчи од целиот рекорд. Вие ќе бидете во можност да се играат сите вашите омилени vinyls на било 33,45,78 вртежи во минута. Има еден USB порт со кабел кој ќе бидат вклучени за да конвертирате винил плочи во дигитален формат. За ваша погодност, софтверот ќе бидат вклучени, како и за снимање, editiing и coverting вашиот аудио содржини во MP3 формат. За само 39,95 $, исто така, ќе бидат во можност да го поврзете вашиот iPod, MP3 и други дигитални аудио плеери преку помошен влез за слушалки. Неверојатно украде, овој модел, исто така, вклучува и RCA линија-OUT приклучокот и стерео слушалки.

 

Единствениот пропаст на овој производ е тоа што тој е речиси целосно рачно. Сепак, тоа се уште е неверојатно за тоа е цена. Овој модел е направен претежно од пластика, која е причината зошто тоа е мал и лесен. Не да се грижите како што се гума paddings во нозете за да се спречи лизгање. Вие исто така ќе бидат во можност да имаат контрола на теренот за прилагодување рекорд брзина, контрола на јачината на звукот и контрола на тонот. Овој производ работи на 120V 60Hz.

Позитивни: Конс:

Игла која е вклучено работи совршено.

Не постои автоматска функција за tonearm.

 

03 • Јенсен ЈТА-222 Плочата

СПЕЦИФИКАЦИИ:

Големина е 6,5 x 13,4 x 14,3 инчи
3-Speed ​​Стерео Ротирачки - 33/45/78 вртежи во минута, AM / FM стерео приемник, FM стерео Индикатор
Надворешни стерео звучници излезни приклучоци, стерео слушалки,
Индикатор за напојување, 2 вградени звучници, Прашина Корица
Античкиот дрвена кутија дизајн
Моќност: AC120V 60Hz

Уште еден неверојатен модел од страна на Jensen, овој 3 брзина плочата е најдобар грамофон достапни на пазарот за нејзината цена. Тоа дава клиенти со одлична слушање искуство и ги има сите карактеристики што ви треба спакувани во едно.

 

Со цена од само $ 40,47, ќе бидат во можност да ги гледате вашите vinyls на 33, 45, 78 вртежи во минута. Исто така, има AM / FM стерео приемник и FM стерео индикатор кој е фантастично. Вие исто така ќе имаат надворешни стерео излез говорникот терминали и стерео слушалки за својата погодност. Индикатор за електрична енергија може да се види заедно со 2 вградени звучници и капакот на прашина.

 

Ако сте во потрага за една мала плочата да биде способен да одговара на вашиот полица, вашиот избор може да биде ограничен. Сепак, ова плочата одговара на вашите полици совршено и навистина е компактен. Таа има антички дрвен случај дизајн кој е навистина елегантен да привлече вашето внимание. Овој производ работи на AC120V 60Hz. Голема вредност на сите околу.

Позитивни: Конс:

Изгледа убаво и има ретро допир.

Разумни цени.

Прескокнува малку, кога станува збор за нови vinyls.

 

04 • Jensen 3-Speed ​​стерео Плочата ЈТА-220 (сребрена)

СПЕЦИФИКАЦИИ:

12 "висока
15 "широк

Како што видовме од погоре, Јенсен се покажа уште еднаш дека тие се во можност да произведе врвот изрез грамофони со неверојатна цена. Ова е уште еден модел од страна на Jensen и е 3 брзина стерео грамофон кој доаѓа со AM / FM стерео радио.

 

Секогаш сакав да се разбудам на вашата омилена музика? Па тука ќе ја имаат. Само оптоварување на CD и да го поставите алармот, вие ќе бидете добро да отидевме. Тоа е многу прифатлива грамофон кој е со цена од $ 30.9. Едноставен и совршен, овој модел е исклучително лесен за користење, без hustles. Тој е еден од најдобрите современи грамофони за нејзината цена.

 

Сепак тоа не мора автоматски старт / стоп функција, но таа ги има сите потребни карактеристики за да одговараат на вашите потреби. Таа има надворешен стерео звучници излезен терминал и стерео слушалки, како и. Тоа доаѓа со 2 вградени звучници да се направи во вредност од вашите пари е. Едноставен, но елегантен, овој модел е еден да се разгледа.

Позитивни: Конс:

Добри основни плочата.

Дојде со пластичен капак за да се задржи прашина исклучување.

Прескокнува малку, кога станува збор за нови vinyls.

 

05 • 1byone појас-диск 3-Speed ​​Стерео Ротирачки

СПЕЦИФИКАЦИИ:

Точка Тежина: 2,3 кг
Димензии: 33 x 30 x 12,7 см
Реден број модел: 471UK-0003

Ако сте во потрага за модел со одличен дизајн се уште има добри карактеристики, ова е модел за вас. Тој има голема stylingwith убава дрвена изглед, заштитен капак и има навистина лесен преден панел со контроли за репродукција. Изглед, исто така, се важни по сите, не се тие?

 

За да работите почнаа, ќе бидете во можност да ја трансформира аудио од винил плочи во MP3 формат на датотеки за подоцна репродукција на вашиот компјутер и мобилни уреди преку Винил за снимање на MP3. Тоа не е како што, исто така, ќе бидат во можност да изберете различни брзини од 33, 45, 78 вртежи во минута и адаптер 45 вртежи во минута е вклучен, па ќе може да игра секој винил од вашата колекција.

 

Таа има пред се соочуваат со стерео звучници за да се овозможи широк спектар на звук за да ви овозможи да се слуша и вашиот винил плочи и MP3s во една деликатна начин. Исто така, има RCA излез за лесно поврзување на вашиот плочата на вашиот дом звук систем. Сето ова е опремен за под $ 50 е таква неверојатна договор. Овој модел е со цена од 49,99 $ и е направен од природно дрво.

Позитивни: Конс:

Начинот на кој таа се пакува е убав и безбеден.

Звучи навистина чист без прескокнува.

Одлична за преносни игра и снимање.

Има мал проблем со својата рака и игла.

 

06 • Јон Аудио Макс ЛП 3-Speed ​​погонскиот ремен Плочата (пијано црна)

СПЕЦИФИКАЦИИ:

Моќност:: 12V DC 1А, Центар пин-позитивни, негативни врвот
Cartridge: Керамички
Stylus: Дијамант врвот
Димензии: 15,23 x 16,14 x 4.05 "
Тежина: 7.71 lb (3.50kg)

Кога станува збор за купување на грамофони, еден човек во потрага по плочата влез на ниво често ќе го бара за сите-во-едно turntable.This плочата со јонски е на сите-во-едно плочата со вграден стерео звучници кој игра 3 брзини на 1/3 33, 45 и 78 вртежи во минута. Сега, дали тоа одговара на вашите критериуми? Го прави тоа, не го прави тоа?

 

Со цена од само $ 66,88, ова е еден од најдобрите зделки ќе бидат во можност да се добие. Ќе бидете во можност да се поврзе со вашиот компјутер преку USB и да ги конвертирате сите ваши записи во дигиталните музички датотеки со користење на слободен софтвер се предвидени. Тоа е исклучително hastle-бесплатно и тоа caters за сите ваши критериуми. Таа, исто така има влез 1/8 "(3.5mm) AUX, кој ви овозможува да го конвертирате аудио од касетофони и многу повеќе. Тоа е неверојатна и навистина исклучителен. Исто така, има стандардниот RCA излези за опционални дом стерео конекција плус излез за слушалки за приватни слушање. Тоа доаѓа со заштитен капак прашина, 45 адаптер и се чувствува slipmat во пакувањето.

 

За својот дизајн, столбната плоча е дизајн со неверојатен допир на природно дрво. Така, го подобрува целокупниот квалитет на оваа единица. Неверојатна карактеристика за дизајнот е на капакот. Тоа ви овозможува да се затвори, а рекордот е се врти. На тој начин, не повеќе проблеми прашина. Општо земено, ако сте еден неврзан слушателот, ова е модел за вас.

Позитивни: Конс:

Таа има сеприсутниот смелост софтвер. Така, може да ги конвертира музика на MP3 датотеки преку USB.

Основна и едноставна за почетници.

Прескокнува малку, кога станува збор за нови рекорди.

 

07 • Pyle PLTTB1 Професионални појас-диск Прирачник Ротирачки

СПЕЦИФИКАЦИИ:

Бренд: PYLE
Модел: PLTTB1

Ако сте некој кој сака да добие плочата која произведува high-end звук, но не сакате да вилушка над стотици долари, тогаш ова е плочата за вас. Со цена од 71,24 $, овој професионален појас диск плочата е во вредност од секој долар потрошени. Pyle е по потекло од САД и тие биле одлуки аудио производи од 1960-тите. Тоа се рече, Pyle дефинитивно произведува врвот изрез грамофони.

 

Тој е еден од најдобрите грамофони за неговата цена на пазарот. Што има бројат "S" рака тон и прилагодливи контрола теренот од +/- 16 проценти со двојна брзина на репродукција (1/3 33 и 45 мин). За прецизно прилагодување на брзината, таа има strobe светла за да го осветлат надвор од работ ознаки. На тој начин, што го прави еден од еден вид. Исто така, има старт / стоп прекинувач за својата погодност, анти-уметничко лизгање функција и трајни dustcover.

 

Сепак, една од лошите страни на овој производ е тоа мало потпевнувам од појас диск може да се слушне, ако се стави увото во близина на плочата додека играте. Тоа се рече, има неверојатен дизајн со капак за да се затвори додека играте за да се спречи прашина да влезат. Кон врвот се сите надвор, тоа доаѓа со 1 година гаранција, како и.

Позитивни: Конс:

Совршен за луѓе кои сака повик vinyls.

Совршен confition и сè е веќе пре-сет.

Мала загриженост во однос на замена на касетата.

Ќе треба да купат посебна предзасилувач со цел за овој производ за работа.

 

08 • Sylvania 3 брзина Плочата

СПЕЦИФИКАЦИИ:

Висина: 5,39
Ширина: 12.95 во
Тежина:
Длабочина: 16.34 во

Кога станува збор за бренд Sylvania, ќе мислат на пристапни грамофони изградена во исклучителен квалитет. Тоа е она што повеќето луѓе барате во грамофони во денешно време не е тоа? Исклучителни и прифатлива.

 

Sylvania 3 брзина плочата е појас управувано плочата која има вградени звучници. Ова плочата им овозможува да ги конвертирате вашите музика во дигитални датотеки преку USB. Тоа само по себе е продажба на точка доволно за да привлече вашето внимание. Всушност, постојат три различни брзини, каде што се способни да играат на вашиот vinyls. Таа, исто така содржи излез RCA за Енди дополнителни звучници може да желбата.

 

Тоа е исклучително пренослив и е на одличен квалитет. Обложен со кафена боја со детали во црна и сребрена боја, тоа навистина дава исклучи anold ретро допир. Таа има неверојатен изглед на единицата. Така, добивање на овој модел нема да биде грешка на сите. Овој модел е со цена од $ 35.

Позитивни: Конс:

Добра цена.

Изгледа неверојатно.

Има мало проблеми игла.

 

09 • Аудио ION Air ЛП | 3-Speed ​​појас-диск безжичен стриминг Плочата

СПЕЦИФИКАЦИИ:

Тип: Професионална плочата
Боја: боја

Јон Аудио која беше формирана во 2003 година со единствена цел за премостување на јазот помеѓу класичните и најсовремена производи, тие дефинитивно да се етаблира како еден од претходниците на модерната ден индустријата на грамофони.

 

Ова плочата е во можност да го конвертирате сите на вашиот винил плочи во дигитален аудио фајлови со својот софтвер наречен смелост кој е компатибилен со Mac и PC. Со јонски, таа е изградена со исклучителни изработка и квалитет. Што е око фаќање за овој плочата е тоа што има безжичен стриминг карактеристики. Ова ви овозможува да ги гледате вашите записи на вашата најдобра стерео системи. Таа има вграден во префрлување фоно пред-засилувач со RCA излез за било какви дополнителни звучници потребно. Овој механизам се користи е целосно автоматско појас управувано операција која е во состојба да се игра во две различни брзини.

 

Обоени во црно, тоа е неверојатно модерен футуристички изглед. Тој е опкружен со умре-Наѓ алуминиум послужавник да го даде исклучително чист изглед. Овој модел е со цена од $ 71,47. Со таа цена, тешко дека ќе најдете било подобро.

Позитивни: Конс:

Таа има Bluetooth функции за да се поврзете.

Песни звучи навистина добро и јасно.

Лесен за користење.

Bluetooth функции треба време за да се поврзете.

 

10 • PYLE-Home PVNTTR22 Ретро-појас диск Плочата

СПЕЦИФИКАЦИИ:

Точка Тежина: 6,07 фунти
Точка Големина: 12,8 x 14,8 x 14,8 инчи
Пакет Тежина: 6,35 фунти
Пакет Големина: 12,5 x 7,8 x 7,8 инчи

Ако сакате плочата со гроздобер чувство, но има и винил и модерната генерација на игра, ова е точно модел за вас. На PYLE-Home PVNTTR22 Ретро-појас диск Плочата е плочата на 3-брзина која содржи Дополнителна излез која ти овозможува да игра музика од вашата сопствена мобилен уред. Таа, исто така доаѓа со излез RCA која ви дава опција да додадете дополнителни звучници кои можеби ќе треба.

 

Практично сè уште ги има сите карактеристики што ви треба. Ова плочата обезбедува одлични перформанси и тоа нема да ве изневерам. Тоа е долготраен и сте купување на висок квалитет на производот и пристојна цена. Таа има керамички стерео кертриџ.

 

Кога станува збор за дизајн, неговите кабинет се рачно изработени од дрво, со цел таа да се даде исклучи еден автентичен изглед. Тоа е исклучително компактна големина и е способен да одговара на било полиците во вашиот дом. Без сомнение, треба сериозно да се разгледа овој модел. Овој модел е со цена од 39,95 $.

Позитивни: Конс:

Носталгичен изглед е убаво.

Таа има класичен изглед и добар квалитет на звукот.

Овој производ е спакуван навистина добро.

Бас е лошо, дури и кога плочата е закопчан до звучниците.


Поврзани производи


WhatsApp Онлајн Chat!