Најдобра Portable куфер грамофони водич 2017 --- Купувачот

Купувачот Водич - Најдобар носталгично Грамофони 2017

Носталгични Грамофони Спецификација споредба

Името на брендот плочата брзина Платер CD плеер AM / FM радио копчиња
Electrohome Велингтон грамофон (EANOS502) Игра 3 брзина пластични Проверете Цена
Electrohome Потпис винил плоча Player Classic Плочата (EANOS700) Игра 3 брзина пластични Проверете Цена
Vicrola носталгично Classic дрво 6-во-1 Bluetooth Плочата Игра 3 брзина пластични Проверете Цена
Crosley CR704C-ПА музичар Плочата Игра 3 брзина пластични Проверете Цена
Vicrola носталгично Авијатичарот Вуд 7-во-1 Bluetooth Плочата Забава Центар, махагони Игра 3 брзина пластични Проверете Цена
Грејс Дигитални GDI-TW3USB 7-во-1 Стерео Забава Центар, црвен пипер Игра 3 брзина пластични Проверете Цена
Систем JPyle PTCD54UB Bluetooth гроздобер класичен стил Плочата за звучници Игра 3 брзина пластични Проверете Цена
Sylvania SRCD838 носталгично Плочата Игра 3 брзина пластични Проверете Цена
Pyle Гроздобер Винил Плочата Стерео систем (PTCD64UBT) Игра 3 брзина пластични Проверете Цена
Pyle Гроздобер Винил Плочата Стерео систем (PTCD64UBT) Игра 3 брзина пластични Проверете Цена
Види се
 
 

 

детали за производот

Тагови производ

поврзани Видео

Повратни информации (2)


01 • Electrohome Велингтон грамофон (EANOS502)

СПЕЦИФИКАЦИИ:

Боја: боја
Градежен материјал: МДФ (медиум густина масло)
Автоматско враќање: Да
Рекордна брзина на: 33, 45, 78
Големина на звучник: 2x 5W (3 ") 8 оми
Опсег на фреквенција (AM): 530-1710 kHz
Опсег на фреквенција (FM): 88-108 mHz
Потрошувачка на енергија: 19 вати
Големина (Ш x Д x В): 19.29 "x 12,6" x 9.1 "
Тежина:16.3lbs
Сертификати: FCC, ICES, ETL / CETL

На Electrohome Велингтон грамофон е автентична 4 во 1 ретро плочата која ви овозможува да ги слушате вашите омилени сите времиња. Нејзините furbished со махагони дрво и аналогни аудио системи што беше inpired од над 100 години на развој. Ова грамофон се состои од неколку начини како AM / FM радио, ЦД-а и се разбира винил плеер. Сите овие модели се контролирани од страна на осветлени подесување бирање. Всушност, вие сте во можност да го поврзете вашиот телефон и да свириме музика кога vinyls не се присутни; сега не е тоа неверојатно?

Од грамофонот е затворен во махагони дрво го збогатува квалитет на звукот и ви обезбедува со оптимални перформанси на звукот може да се добијат. Ако преферираш приватниот слушање, постои порта која ви овозможува да го поврзете вашиот слушалки. Сепак, не е само дрво, што игра огромна улога, но иглата се користат како добро, тоа е сафир исфрли керамички игла која го подобрува аудио квалитет за повеќе топли и природни вибратор.

Еден од најдобрите дел од овој грамофон е фактот дека можете да снимате вашата сопствена vinyls за да вашиот телефон преку USB порта во самиот играч. Не е потребен компјутер, само приклучете го вашиот USB и евиденција. Тоа е неверојатно едноставен и лесен. Со цена од само $ 149,99, тоа е дефинитивно украде. Генерално играчот Велингтон рекорд е извонредна.

Позитивни: Конс:

1 година гаранција.

Изгледа неверојатно.

Можност за снимање на албум од USB порта без поврзување со компјутер.

Секогаш кога нова винил се игра, некои прескокнува може да се слушне.

 

02 • Electrohome Потпис винил плоча Player Classic Плочата (EANOS700)

СПЕЦИФИКАЦИИ:

Боја: Ореови
Заврши: Реал дрво дрво
Градежен материјал: МДФ (медиум густина масло)
Грамофон: Да
Рекордна брзина на: 33, 45, 78
Снимање Автоматски Врати рака: Да
USB репродукција: Да
USB снимање: Да
3.5 милиметарски помошен влез: Да
Големина на звучник: 2x 5W 8 оми (2.6 ") 2x15W 8 оми (3,6")
Адаптер Влез: 120V - 60 Hz
Адаптер Излез: 11V 1,100mA
Потрошувачка на енергија: 50 вати
Опсег на фреквенција (AM): 530-1710 kHz
Опсег на фреквенција (FM): 88-108 mHz
Големина (Ш x Д x В): 17,9 "x 13,5" x 12,1 "
Тежина:26,01 lbs
Сертификати: FCC, ICES, ETL / CETL

Во потрага по класичен стил плочата со благо притискање на модерната технологија? Не гледам понатаму, бидејќи ова е модел за вас. Ова плочата е направена од природно дрво и е стерео систем, HI-FI со AM / FM, CD, USB и MP3. Винил-за-снимање на MP3 и AUX влез за паметни телефони и таблети, ова навистина е сите позаоблена плочата на.

Electrohome е компанија која е правење аудио производи за повеќе од 100 години. Се основани во Онтарио и порано беа познати како "кралското семејство на Радио". За цената на $ 199,95, тоа има вграден Bluetooth за безжично стриминг музика и работи со сите ваши омилени Bluetooth уреди (паметни телефони, таблети, лаптопи, компјутери, итн.) Винил за MP3 снимање ви овозможува да го вклучите вашиот винил плочи во дигитален аудио датотеки преку внесување на слушалки. Таа има dial дисплеј за AM / FM радио, како и широк спектар стерео звучници. Сите карактеристики што треба да се спакувани во овој модел.

Со исклучително елегантен гроздобер дизајн, тоа дефинитивно не те потсетува на твоето yesteryears. Даваат надвор е носталгична атмосфера, ќе мислат дека ќе се вратите во 60-тите. Што не е да се сака за ова плочата? Треба сериозно да се разгледа добивање на овој плочата ако вашиот буџет е во рамките на $ 100- $ 200.

Позитивни: Конс:

Класичен дизајн.

Евиденција музика лесно.

Погоден за сите vinyls.

Брзина не трае долго.

 

03 • Vicrola носталгично Classic дрво 6-во-1 Bluetooth Плочата

СПЕЦИФИКАЦИИ:

Функции:  CD плеер, касетофон, Вградени звучници
Излез Тип:  звучник
Вклучува:  AC адаптер за напојување
x 18 инчи W
Тежина:  14,9 фунти
Гаранција Опис:  1 Година Ограничена Производител Гаранција
Батерија:  не користи батерија
TCIN:  51160129
UPC:  816203013620
Продавница Точка број (DPCI):  008-03-0400
Потекло:  Увезените

Дали некогаш сте сакале да имате навистина стар гроздобер потрага плочата играчот да Vibe вашиот дом? Па овој модел има сето тоа. Неверојатни носталгични гроздобер изглед, заедно со фантастичен чист звук. А модел со иновативна технологија, оваа три-брзински плочата (1/3 33, 45, 78 вртежи во минута) игра на сите вашите омилени винил плочи и албуми.

Со цена од само 79,99 $, која е релативно евтина, тоа доаѓа со вграден Bluetooth да се игра на вашата музика од вашиот Bluetooth-от за уреди безжично; без жици потребни. Сите за својата погодност, ова е навистина добра плочата. Таа, исто така има вграден CD плеер, касетофон и FM радио. А кабел е вклучен за 3.5 милиметарски AUX приклучок за било кој не-Bluetooth уреди. Што повеќе може да побара? Таа, исто така има и RCA AUX-in и слушалки.

поени на продажба за овој модел е дека неговата способност Bluetooth е неверојатно, заедно со нејзината цена. Обложен со кафена, тоа ќе биде совршен Деко за вашата дневна сала заедно со него се фантастичен плочата. Ќе удри две птици со еден камен. Она што се издвојува за цената се вградени стерео звучници.

Позитивни: Конс:

Bluetooth способност.

Исклучително разумни цени.

Прескокнува малку, кога станува збор за нови рекорди.

 

04 • Crosley CR704C-ПА музичар Плочата

СПЕЦИФИКАЦИИ:

Функции:  CD плеер, касетофон
Излез Тип:  звучник
Извор на енергија:  Plug-in електричен погон
Вклучува: / b> AC адаптер за напојување, Упатство за корисникот
x 17 инчи W
Тежина:  17 фунти
Гаранција Опис:  1 Година Ограничена Производител Гаранција
Батерија:  не користи батерија
TCIN:  50279652
UPC:  710244210676
Продавница Точка број (DPCI):  008-03-0400
Потекло:  Увезените

По потекло од Кентаки САД, Crosley е еден добро етаблиран бренд за аудиофили бара да се купи грамофон влез на ниво. Ако сте на буџетот, но би сакал да има модел со добар квалитет, овој модел е една од најниските цени гроздобер плочата на пазарот. Иако овој модел може да изгледа навистина гроздобер, технологијата не е.

На $ 104,99, ќе бидете во можност да ја добиете вашата раце на овој модел. Ова е појас управувано плочата која игра 3 брзини (1/3 33, 45, и 78 мин). Тоа е, исто така, CD плеер кој има програмабилни 20-песна меморија и доаѓа заедно со странично монтирана касета палуба. Едноставно приклучете го вашиот паметен телефон или MP3 плеер, како што е пренослив аудио подготвени. Тоа е AM / FM радио доаѓа со подесување авион бирање, како и. Се на почетокот ако надвор, тоа има динамични целиот спектар стерео звучници.

Дизајнот е неверојатен и е обложен со кафена боја. Единствената лоша работа на овој модел е во тоа што нема џек за слушалки. Како и да е други карактеристики и квалитет на звукот прави се за него. Генерално, ова е фантастична плочата и ако тоа е во рамките на буџетот, не мислам два пати.

 

05 • Vicrola носталгично Авијатичарот Вуд 7-во-1 Bluetooth Плочата Забава Центар, махагони

СПЕЦИФИКАЦИИ:

Функции:  Вградени звучници, CD плеер, CD рекордер, AM / FM радио
Излез Тип:  звучници, 3.5 милиметарски џек
Извор на енергија:  Plug-in електричен погон
Вклучува: Далечински управувач, AC адаптер за напојување
x 21 инчи W
Тежина:  25,2 фунти
Гаранција Опис:  1 Година Ограничена Производител Гаранција
Батерија:  не користи батерија
TCIN:  51159945
UPC:  816203015679
Продавница Точка број (DPCI):  008-03-0400
Потекло:  Увезените

Со цена од $ 154,99, ова е уште еден одличен модел од иновативна технологија. Тоа не само што имаат голема цените, но тоа е исто така неверојатно модел. Тоа е дизајн дава исклучи еден навистина убав автентична ретро атмосфера и е обложен со кафена боја. Ако сте во гроздобер работи, тоа може да фати вашето внимание.

Ова е плочата три брзина (1/3 33, 45, 78 вртежи во минута), кој игра на сите вашите омилени винил плочи и албуми. Најдобриот дел, неговата вистинска изградба дрво е луксузен. Таа има вграден Bluetooth за безжично слушање музика од вашиот Bluetooth-от за уреди без никакви жици потребни. Исто така, таа лесно евиденција на сите на вашата омилена музика од vinyls directy и касети на CD; нема компјутер е потребно.

Ова е сите заоблени плочата, како што исто така има вграден CD плеер, касетофон и AM / FM радио со старомодни ротациони приемник и вклучува целосно функционална далечински управувач и стерео звучници; неверојатно не е тоа? А кабел е вклучен за AUX приклучокот за било кој не-уредот со Bluetooth и II го има RCA AUX-in и приклучок за слушалки, како и. Во заклучок, тоа треба да се евидентираат во вашата листа за неговата пофалба преглед.

Позитивни: Конс:

Bluetooth поврзува навистина брзо.

Пакување беше одличен.

Велики компактен систем со носталгичен изглед.

CD функција треба да се подобри.

 

06 • Грејс Дигитални GDI-TW3USB 7-во-1 Стерео Забава Центар, црвен пипер

СПЕЦИФИКАЦИИ:

CD и музички плеери: Да
CD снимање: Да
Стерео канали: 2.0
Боја: Кафеава

Грејс Дигитални е аудио компанија која е со седиште во Сан Диего, САД. А добро воспоставена аудио компанијата се уште добро се почитуваат. Ако се прашувате колку цената на овој модел е, овој гроздобер грамофон е со цена од $ 143,73.

Ова е ретро плочата која доаѓа со грамофон, касетофон, ЦД плеер и AM / FM стерео; угостителство за сите ваши аудио потреби. Во врска со неговата брзина, тој игра 33, 45 и 78 евиденција вртежи во минута и тој има автоматско рака тон. Она што е навистина неверојатно е тоа што има два звучници со целосен опсег, кој обезбедува исклучителни стерео звук со вграден во џек за слушалки за оние кои сака приватниот слушање. излез RCA линија е достапна како опција, како и. Снимање на вашиот PC или Mac е лесно, како и со помош на вградениот USB приклучок и смелост звук Editer софтвер кој е вклучен.

Во врска со својот дизајн, тоа е кабинетот на пиперка дрво стил да се даде еден стар гроздобер чувство. Ако сте сами прашуваат дали треба да се добие овој модел, не треба да побара од кој било понатаму. Тоа е толку лесен, тоа е неверојатно! Тоа гори диск прилично брзо, како и. Генерално, овој модел е врвот изрез и тоа треба да биде дел од вашата листа на желби.

 

Позитивни: Конс:

лесен за употреба, и изгореници на диск прилично брзо.

Прескокнува малку, кога станува збор за нови винил.

Систем за 07 • Pyle PTCD54UB Bluetooth гроздобер класичен стил Плочата за звучници

СПЕЦИФИКАЦИИ:

керамички кертриџ
Тежина: 22 lbs
Единица Димензии: 20.08 "x 13,39" x 8,86 "
Боја: кафена дрво (јавор забрзано)

Неверојатна модел со Pyle, ова е класичен плочата стил кој е 6-во-1. Иако тоа не е ништо фенси, тоа е исклучително разновиден и тоа не на работа. Тоа е класично плочата која ќе ви даде модерен слушање искуство.

Таа има неверојатна модерната технологија, која доаѓа со вграден Bluetooth за безжично проследување на музика. Најдобриот дел, таа работи со сите ваши лични Bluetooth уреди како iPhone, Андроид, паметните телефони, iPad, таблети, итн Овој модел има вграден CD плеер, Slot-in касетофон, целиот спектар стерео звучници и AM / FM радио со екран бирање за да се фати вашето внимание. За Винил во MP3 снимки, може да се претвори вашите податоци во дигитални аудио фајлови, заедно со влез за слушалки. За репродукција на MP3, има USB Flash Drive Reader. Практично не е тоа?

За тоа е дизајн, таа има дрвена изработка на куќиштето и тоа дава исклучи еден вистински носталгично чувство. Обложен со кафена боја со мали примеси на злато, овој модел е обврзана да изгледаат добро во вашиот дом. Нејзините дела на својата дрвена кутија е втор на ништо. Најдобриот дел? Тоа е цена. Овој модел е со цена од $ 129,99.

Позитивни: Конс:

кафена дрво (јавор забрзано)

Способноста да ја преземете од евиденција на винил за компјутери за производство на ЦД-а.

Можност за поврзување со паметни телефони.

Bluetooth систем треба да се подобри.

 

08 • Sylvania SRCD838 носталгично Плочата

СПЕЦИФИКАЦИИ:

Модел: CURPLTSRCD838
Степени на вентилаторот: 45RPM, 33.3RPM, 78RPM
Карактеристики: Вградени звучници, линија во Џек, AM / FM радио, CD рекордер
Возење Тип: погонскиот ремен
Тежина:17,45 фунти
Ширина: 15.0 во
Висина: 11,5 во
Длабочина: 11,0 во

Овој модел од Sylvania е навистина посебен во споредба со другите. Ако сте во потрага за грамофон дека се цени многу ниска уште има многу функции, ова е на плочата за вас.

Овој модел од Sylvania е 5-во-1 плочата со високо квалитетни звучници да се фати вашето внимание. Со цена од само $ 64,62, ќе бидете во можност да се играат сите вашите омилени книги, ЦД-а, лента касети и преку воздух радио станици. Исто така, има AUX-влез за да се поврзете на било кој аудио уред. Тоа има елегантен носталгични дрво финиш кој е деликатна и преголеми класичен бирање што е навистина елегантни.

И покрај тоа што не дојде малку, кога станува збор за нови vinyls, таа работи неверојатен и тој има голема цена. Тоа изгледа необично и навистина посебно со пурпурна слој. Ова треба да биде на списокот со желби ако вашиот буџет е под $ 100.

Позитивни: Конс:

Автор е на книгите неверојатно.

Голема цена.

Прескокнува малку, кога станува збор за нови vinyls.

 

09 • Pyle Гроздобер Винил Плочата Стерео систем (PTCD64UBT)

СПЕЦИФИКАЦИИ:

Боја: Кафеава
Плочата брзина Поставување: 33-1 / 3 вртежи во минута, 45 вртежи во минута, 78 вртежи во минута
Димензии: 19,4 x 13,2 x 9,2 инчи
Гаранција: 1 година Производител
Број на моделот: PTCD64UBT
Земја на потекло: Кина

Уште еден модел од Pyle, ова е плочата стерео систем кој е компатибилен со Bluetooth со CD, USB, SD картичка плеер, заедно со USB рекордер сите за цена од $ 149,99. Ако имате буџет, треба да се добие овој модел во срцето.

Обоена во кафеава, овој класичен стил плочата има голема модерна технологија и работи со сите ваши лични Bluetooth уреди. Винил за снимање на MP3, исто така може да се направи. Тоа доаѓа со целосен опсег стерео звучници да привлече вашето внимание и AM / FM радио со екран бирање. Влез AUX, исто така може да се види на задниот панел. Она што е навистина неверојатно за овој модел е тоа е Bluetooth функција како што се поврзува навистина добро.

Овој модел е комбинација на класичен стил на игра со модерна технологија, сите во едно. Тоа е дрвена изработка на куќиштето завршувањето е исклучително и има неверојатни уметнички дела на неа. Погоден и за канцеларија или дома, навистина не е причина за да се добие овој модел, ако имате буџет. Генерално, овој модел не е лошо, освен за тоа е цена.

Позитивни: Конс:

Таа има убав изглед.

Bluetooth поврзува навистина добро.

Малку скапи.


Поврзани производи


WhatsApp Онлајн Chat!