Најдобра Portable куфер грамофони водич 2017 --- Купувачот

Најдобра Portable куфер грамофони водич 2017-Купувачот

Куфер Грамофони Спецификација споредба

Името на брендот плочата брзина звучник помошната Приклучок за слушалки копчиња
Crosley CR8005A-DS Cruiser 3 брзина Динамичен целосен опсег Стерео звучници Проверете Цена
Crosley CR8005D-TW Делукс Cruiser 3 брзина Динамичен целосен опсег Стерео звучници Проверете Цена
Electrohome Арчер винил плоча Player Classic Плочата (EANOS300) 3 брзина Динамичен целосен опсег Стерео звучници Проверете Цена
Crosley CR6019A-BR Извршниот Плочата 3 брзина Динамичен целосен опсег Стерео звучници Проверете Цена
1byone појас-диск 3-Speed ​​Пренослив стерео грамофон 3 брзина Динамичен целосен опсег Стерео звучници Проверете Цена
Victrola Гроздобер 3-Speed ​​Bluetooth куфер Плочата 3 брзина Динамичен целосен опсег Стерео звучници Проверете Цена
Јенсен Пренослив стерео грамофон 3 брзина Динамичен целосен опсег Стерео звучници Проверете Цена
Јон Аудио Винил движење Делукс | Пренослив 3-Speed ​​појас-диск куфер Плочата 3 брзина Динамичен целосен опсег Стерео звучници Проверете Цена
Musitrend винил плоча Player Classic Пренослив куфер 3 брзина Динамичен целосен опсег Стерео звучници Проверете Цена
Тајлер Bluetooth Актовка винил плоча Player Classic Плочата 3 брзина Динамичен целосен опсег Стерео звучници Проверете Цена
Види се
 
 

 

детали за производот

Тагови производ

поврзани Видео

Повратни информации (2)


01 • Crosley CR8005A-DS Cruiser Плочата

СПЕЦИФИКАЦИИ:

Единица (L x W x H) = 4.63 x 14 x 10,5
Единица за тежина (lbs) = 5,5

Компактен, лесен и евтин. Тоа се зборовите што го опишува грамофони произведени од страна на Crosley. По целиот пат од САД, тие го оживеа плочата сцена со исклучителни производи кои го привлече вниманието на многу плочата фанови.

Секогаш сакав грамофон дека не е како сите други? Ова Crosley Cruiser плочата доаѓа со ексклузивен Дизни уметнички дела и е способен да игра во три различни брзини, кој ви овозможува да слушате на сите видови на записи. Зарем тоа не е голема? Ова плочата доаѓа со слушалки за приватни слушање. Всушност, една Дополнителна порта е инсталиран во плочата, ова го прави слушање музика уште подобро како вие сте во можност да го користите вашиот телефон да се избере песни според вашиот вкус.

Тоа е дизајниран да биде како преносни како е можно. Со фанки избор на бои, тоа е обложена црвено на надворешниот и жолта боја на внатрешноста. Исто така, на плочата доаѓа со динамичен целосен опсег стерео звучници кои се во можност да очаровам вашиот ум и душа. Ова плочата е со цена од $ 104,95.

Позитивни: Конс:

Изгледа неверојатно.

Одличен играч за почетници.

Совршен подарок за пријателите или семејството.

излез волумен е малку ниско ниво.

 

02 • Crosley CR8005D-TW Cruiser Делукс Плочата

Уште еден модел од Crosley оваа аудио компанија има докажано време и време повторно се вели дека тие се способни да направат брилијантна грамофони. Ако сте во потрага за грамофон кој е повеќе кон класичен страна, ова е модел за вас. Обложени со кафеава, овој модел е направен за да им даде исклучи еден гроздобер изглед.

Овој модел на грамофони Crosley доаѓа со игла NP6. Судењето и тестирани, оваа игла не е лошо ако сте во потрага за плочата влез на ниво. Со оваа плочата сте во можност да го поврзете вашиот телефон преку Bluetooth. Ова осигурува дека ќе бидат во можност да ги слушате вашите омилени песни, како погодно што е можно. Исто така, на плочата доаѓа со слушалки кој ви овозможува да ги слушате вашите омилени песни приватно. Ова плочата има способност да се прилагоди на вртежи во минута на секој запис и тоа доаѓа со динамичен стерео звучници кој овозможува најдобро аудио перформанси за вашиот слух.

Иако излез на обемот може да биде малку ниско, сите аргументи за овој производ дефинитивно го прави се за него. Тоа изгледа неверојатно и без сомнение еден неверојатен играч. Овој модел е со цена од $ 74,48 и дефинитивно е неверојатна зделка за износот на карактеристики има.

Позитивни: Конс:

Совршен подарок за пријателите или семејството.

Одличен играч за почетници.

Изгледа неверојатно.

Излез волумен може да биде малку премногу ниска.

 

03 • Electrohome Арчервинил плоча плеер Classic Плочата (EANOS300)

СПЕЦИФИКАЦИИ:

ЕДИНИЦА Боја: црна
Заврши: црна текстура PVC
Градежни материјали: МДФ Кабинетот (медиум густина масло)
Грамофон: Да
Рекордна брзина на: 33, 45, 78
Платер: Пластични
При автоматската RETURN АРМ прилагодување: NA
45 адаптер се вклучени: Да
AUTO враќање: Да
Радио - FM: Не
РАДИО - AM: Не
ЦД: Не
USB репродукција: Да
USB полнење: Не
USB снимање: Не
SD слот: Не
SD репродукција: Не
SD снимање: Не
Касета: Не
Приклучок за слушалки: Да
Помошната: Да
ЗВУЧНИК ГОЛЕМИНА: 2 x 3 "5W 8Ohm
Еквилајзер: Не
POWER EPS: Надворешна
Адаптер за внесување: 120V - 240V (50/60 Hz)
Потрошувачка на енергија: 19 Вотс
Фреквентен опсег (AM): NA
Фреквентен опсег (FM): NA
Димензии: 18,5 "x13.38" x5.9 "
ЕДИНИЦА ЗА ТЕЖИНА: 13,82 lbs
Сертификати: ICES, FCC сертификат, ETL / CETL
UPC: 871363022233
Што е вклучено: Арчер куфер Плочата , 45 Снимање на адаптер, AC адаптер, упатство за користење, 1 година гаранција, живот поддршка за корисници

Electrohome е водечки производител на електронските производи за повеќе од 100 години. Нивните услуги на клиентите е втор на ништо, како тие се живот поддршка на клиентите. Оваа 3-во-1 куфер плочата има дизајн со голем стил и исто така ви дава голем мир на умот должи на тоа како пренослив е тоа.

Ова плочата е инспириран од 1960-тите. На Electrohome Арчер Винил грамофон Classic Плочата е способен да игра винил плочи и вашата сопствена музика од вашата сопствена moblie уред. Алтернативно, слушалки е предвидено за приватни слушање. Ова плочата е сместен со кабинетот на сите дрво кој им овозможува на изградена во звучници за да стигнат до нејзината потполност потенцијал на доставување на најдобрите аудио перформанси да се допре вашето срце. Всушност, тоа доаѓа со сафир исфрли керамички игла која дава потопло и повеќе физички вибратор.

Обложени со црно, тоа е дизајн е елегантен и има ретро гроздобер изглед. Тоа е заврши во црна PVC и има пластични послужавник. Ова плочата е обврзана да трае многу долго време. Како и повеќето грамофони, повеќето vinyls се во можност да се одигра без проблеми. Овој модел е со цена од $ 49.91 и е одличен крадат.

Позитивни: Конс:

Голем капак, па тоа може да се затвори додека играте.

Говорници на двете страни, наместо на предната страна. Давајќи им на подобар звук во multidirections.

Има податоци пристаниште и копчиња на предната страна.

Прескокнува малку, кога станува збор за нови винил.

 

04 • Crosley CR6019A-BR Извршниот Плочата

Уште една извонредна модел од Crosley, ова е еден куфер плочата за разлика од било кој друг. Crosley CR6019A-BR Извршен е во состојба да се игра во три различни брзини. Се состои од една Дополнителна кабел кој ви овозможува да си играат вашите омилени песни, иако свој мобилен уред и USB порта за вашиот Windows или Mac поддржан компјутер.

Куферот е завиткано во месинг обложен со хардвер. Обложени со кафеава, што навистина дава исклучи еден вистински гроздобер вибратор. Всушност, тоа доаѓа со динамичен полн опсег и стерео звучници со исклучителен квалитет. рака на тонот со кој е инсталиран во плочата е да кликнете стилизирана и покрај тоа што рачно се контролира, рекорд автоматски ќе престане кога ќе заврши своите песни.

Со цена од само $ 81,52, овој модел е во вредност од секој долар потрошени. Тоа е совршен подарок за вашите пријатели или семејството. Удобна, лесна за употреба и исклучително лесен за користење, овој модел е дефинитивно една од нашите врвни избори.

Позитивни: Конс:

Можност за снимање на музика на MP3 датотеки преку USB функција.

Одличен играч за било почетници.

Совршен подарок за пријателите или семејството.

Излез волумен е малку премногу ниска.

 

05 • 1byone појас-диск 3-Speed Преносливстерео грамофон

Not just having an amazing sleek design, this turntable has everything to cater to your needs if you’re looking for an entry level turntable. Looking for an affordable and portable turntable? You answer is the 1byone Belt-Drive 3-Speed Portable стерео грамофон .

Тоа е во состојба да се игра евиденција на три различни брзини. Исто така, тоа е дизајниран како куфер стилизирана плочата завиткана со СТП кожа со дрвена изработка на куќиштето. Домот уште неврзан, овој модел е сериозно оној кој фаќа окото. Мали andcompact, ќе бидете во можност да ја зачува секаде и во секое време. Генерално, што му дава елегантен уште неверојатни дизајн за да се фати вашето внимание.

Ова плочата содржи динамичен избалансиран тон рака со механизам за мека амортизација. Ова, исто така, се состои од плочата пред се соочуваат со звучници за подобрување на квалитетот на звукот. Всушност, тоа е предвидено со приклучок за слушалки, кој ви овозможува да се слуша во приватна, како и. Althought прескокнува малку, кога станува збор за нови vinyls, износот на добрите овој модел има прави се за него. Овој модел е со цена од 59,99 $.

 

Позитивни: Конс:

Изгледа неверојатно и лесно да се постави и да се репродуцира.

Мал и компактен.

Прескокнува малку, кога станува збор за нови vinyls.

 

06 •Victrola Vintage 3-Speed Bluetooth куфер Turntable

Светол, впечатлива и eyecatching. На Victrola Гроздобер 3-Speed Bluetooth куфер Плочата има голем избор на опции, кога станува збор за музиката. Ова плочата содржи вграден во звучници, кои може да се користи било кој од vinyls, Дополнителна кабли и преку Bluetooth функција.

Сите да се грижиме за својата погодност. Bluetooth функцијата е голема кога немате vinyls или било Дополнителна каблите. Како што сме во можност да издвојат самостојно да игра било која музика сакате од вас уред. Тоа доаѓа со слушалки за приватни слушање, како и.

Модели од Victrola се дизајнирани да изгледаат како ретро што е можно. Тоа е елегантен, неверојатни и тоа дава исклучи носталгично атмосфера на американски ресторан. Со оглед на сите карактеристики и цена на овој модел, тоа треба една од вашите главни избори, ако сте во потрага по плочата. Овој модел е со цена од $ 57,15.

Позитивни: Конс:

Stowaway совршен придружник, а тоа е многу пренослив.

Велика грамофон и звучник за оваа цена.

Брзина е во спротивност.

 

07 • Јенсен Пренослив стерео грамофон

Едноставност во своите најдобри, Јенсен Пренослив стерео плочата е појас управувано плочата која е во состојба да се игра во три различни брзини која им овозможува на повеќето vinyls да се одигра без проблеми. Дизајниран во црно, тоа навистина има што старите ретро куфер атмосфера и тоа е навистина деликатна.

Она што го прави овој модел се издвојува е тоа што има механизам кој предизвикува рака тонот да се врати во првобитна положба по винил заврши играјќи своите песни. Неверојатни не е тоа? Покрај тоа, ова плочата доаѓа со сите нови софтвер Audacity за практично снимање и уредување на аудио. Така, вие не ќе треба да се купи било дополнителни софтвери за уредување на вашиот аудио.

Удирање две птици со еден камен. Таа, исто така доаѓа со Дополнителна порта на која може да се поврзе со вашиот мобилен уред и има порта RCA за дополнителни звучници. Не да се грижите како 120V AC адаптер е вклучен за оптимален звук изведба. Дополнително, тоа е голем капак може да се затвори додека играте за да се спречи прашина од кои доаѓаат. И до најдобриот дел, нејзината цена. Овој модел е со цена од $ 94,95.

Позитивни:

Голем капак, па тоа може да се затвори додека играте.

Говорници на двете страни да се даде подобра мулти-насочен звук.

 

08 • Јон Аудио Винил движење Делукс | Пренослив 3-Speed ​​појас-диск куфер Плочата

Уште еден модел со јонски, таа е изградена со класа и квалитет. На Јон Аудио Винил движење Делукс е пренослив 3-Speed ​​појас-диск куфер Плочата која е изградена во звучници за најдобар квалитет на звукот. Тоа значи дека не треба да се добие било дополнителни звучници за да го поставите вашиот плочата. Зарем тоа не е фантастична?

Еден од најдобрите делови од овој плочата е дека батеријата е rechargable да се обезбеди часа на уживање. Таа има и една Дополнителна порта и слушалки за слушање музика од вашата сопствена moblie уред и приватна listeningrespectively.

Ова плочата е одличен модел за секој кој е во потрага да се добие играч на влез ниво. Тоа е исклучително лесен и лесно може да се чуваат. Тоа е она што е најважно за пренослив куфер играч не е тоа? Овој модел е со цена од $ 37,67 и треба да ја добиете вашата раце на една денес.

Позитивни: Конс:

Велика основните влез ниво плеер.

Удобен и добар во мноштво на поставувања.

Мали преносни грамофон со полнач за внатрешна батерија и изградена во звучници.

Мали преносни грамофон со полнач за внатрешна батерија и изградена во звучници.

 

09 •Musitrend Vinyl грамофон Classic Portable Suitcase

Една од клучните точки на пренослив куфер Musitrend винил плоча Player Classic е тоа што е лесен, со тежина од само 5,8 фунти. Тој е дизајниран како куфер, кој доаѓа со лесна рачка за полесно носење. Тоа е неверојатно колку Musitrend беше во можност да се направи овој модел, така светлина.

Ова плочата е неверојатно разновиден и тоа е лесен за користење, бидејќи тоа доаѓа со Дополнителна порта за вашите мобилни уреди, слушалки за приватни слушање, и RCA излез за дополнителни звучници. Сите карактеристики што треба сите спакувани во овој модел. Ако сте се уште размислува, не гледам понатаму.

Го аудио квалитетот е навистина неверојатен должи на фактот дека таа е изградена од дрво и се обвиткани со кожа за повеќе елегантен изглед. Со мало допир на црвено внатре, тоа сигурно изгледа исклучителни. Да не заборавиме дека тоа е во можност да игра на 3 различни брзини за поголема разновидност на vinyls. Овој модел се цени разумно во 59,99 $.

Позитивни: Конс:

Лесен за користење.

Доаѓа со USB, така што може да се создаде MP3 датотеки на вашиот компјутер.

Брзина може да го забави по долги часови на игра.

 

10 • Тајлер Bluetooth Актовка винил плоча Player Classic Плочата

Ако сакате плочата дека изгледа одлично и звучи одлично, ова е модел за вас. На Тајлер Bluetooth Актовка винил плоча Player Classic Плочата е способен да игра винил плочи и мобилни уреди преку USB порта инсталиран. Всушност тоа има Дополнителна влез кој овозможува уште една опција за играње од вашите мобилни уреди.

Ова плочата, исто така, се состои од приклучокот за слушалки, која им овозможува на приватниот слушање. Оваа функција дефинитивно ќе имаат корист оние кои ја претпочитаат некоја тивка време сам и зонирање надвор од светот. Таа, исто така содржи излез RCA за било Дополнителна јазик што го посакуваш. Тоа може да игра во три различни брзини, како и што им овозможува на повеќето vinyls да се свири.

Дизајниран во црна однадвор и жолта боја на внатрешноста, тоа не им даде исклучи еден многу елегантна атмосфера на него. Исто така, изгледа е важно во секој случај. Овој модел не само што изгледа добро, но, исто така, звучи добро. И покрај тоа што би можеле да имаат малку потресува на платформа, тој е изграден со вградени звучници и куќиште со дрвена изработка на куќиштето за оптимална аудио изведба. Така овој модел е речиси за вториот нема. Овој модел е со цена од $ 89,95.

Позитивни: Конс:

Голем подарок за пријателите и семејството.

Малку се потресува на платформа.
Поврзани производи


WhatsApp Онлајн Chat!