valixhe të mirë Portable turntables udhëzuesin 2017 --- blerësi

udhëzues të mirë Belt Drive turntables 2017-blerësi

Belt Drive Turntables Specifikimi Krahasimi

brand Name operacion Metoda Drive shpejtësitë cartridge përfshira Buttons
Audio Technica AT-LP60BK gramafon plotësisht Automatike rrip makinë 2 shpejtësi AT3600L Kontrollo Çmimi
Jensen JTA-230 stereo pjatës rrotulluese udhëzues rrip makinë 3speed normal Kontrollo Çmimi
Jensen JTA-222 pjatës rrotulluese udhëzues rrip makinë 3speed normal Kontrollo Çmimi
Jensen 3-Speed ​​Stereo gramafon JTA-220 (Silver) udhëzues rrip makinë 3speed normal Kontrollo Çmimi
1byone Belt-Drive 3-Speed ​​Stereo gramafon udhëzues rrip makinë 3speed normal Kontrollo Çmimi
ION Audio Max LP 3-Speed ​​Belt Drive gramafon (Piano Black) udhëzues rrip makinë 3speed normal Kontrollo Çmimi
Pyle PLTTB1 Professional Belt-Drive gramafon Manual udhëzues rrip makinë 3speed normal Kontrollo Çmimi
Sylvania 3-shpejtësia e pjatës rrotulluese udhëzues rrip makinë 3speed normal Kontrollo Çmimi
ION Audio Air LP | 3-Speed ​​Belt-Drive Wireless-Streaming gramafon udhëzues rrip makinë 3speed normal Kontrollo Çmimi
PYLE-HOME PVNTTR22 Retro rrip-Drive gramafon udhëzues rrip makinë 3speed normal Kontrollo Çmimi
Shiko te gjitha
 
 

 

Detail Product

Produkt Tags

Faqet Video

Reagim (2)


01 • Audio Technica AT-LP60BK gramafon

SPECIFIKIMET:

DJ / Pro Audio Device - Turntables
Gramafon Drive Type - Belt
Gramafon Automatizimi Lloji - Fully Automatic
Shpejtësi gramafon Operative - 33/45
Gramafon Phono Pre-Amp - True
Gramafon fishekë / Stylus Tipi - Integral Dual Magnet ™ Phono fishek me majë shkruese zë vendin diamanti
Gramafon Platter Construction - Anti-rezonancë, alumini vdesin-hedhur
Gramafon Pluhuri Cover përfshira - True
Color - E zezë
RCA Rezultatet - True
Product Lartësia (mm) - 97.5
Product Gjerësia (mm) - 360.0
Product Thellësia (mm) - 356,0
Garanci prodhuesit - 1 Year

Edhe pse industria e vinyl është kthyer në trend, Audio Technica nuk është një njeri i panjohur pasi ata kanë qenë në këtë industri për shumë vite. Kjo plotësisht automatike gramafon rrip-makinë stereo është lojtari më i mirë rekord me ndërtuar në preamp qoftë se buxheti juaj është nën 100 $. Ky model na mori në befasi si ajo e një model të tillë të mahnitshme.

 

Në një shikim të shpejtë, ju do të mendoni se ky model është me vlerë dy herë çmimi i saj. Design-i mençur, ajo është aq i kënaqshëm për sytë. Ajo ka një shasi plastike që i jep off një vështrim të vërtetë me shkëlqim. Ngjyrë në të zezë, kjo është një gramafon 2 shpejtësi (33 1/3 dhe 45 RPM). Për $ 99, ky model ka vdesin-hedhur alumini pjatë dhe anti rezonancë së bashku me të ndërtuar në Phono switchable para -amplifier me prodhim RCA. Ia vlen nuk është ajo?

 

Çfarë është sy infektues në lidhje me këtë model është Integral fishek saj Dual Magnet Phono me majë shkruese zë vendin diamanti. Nëse jeni të pyesin nëse ka ndonjë të këqijat në këtë gramafon, ju do të jetë i befasuar për të gjetur se nuk ka shumë. Edhe pse pak më shumë fortësi do të jetë e mirë, kjo është ende një amazing gramafon nivelit të hyrjes. Ky model është me të vërtetë vlerë çdo dollar shpenzohen.

Pros: Cons:

Përballueshme.

shëndoshë HiFi-grade.

Jo shumë të mëdha ose të rënda.

Kabllo RCA është shumë e shkurtër.

 

02 • Jensen JTA-230 pjatës rrotulluese stereo

SPECIFIKIMET:

Features: kontrolli Pitch, varet mbuluar ndashëm pluhur, ndërtuar në përshtatës USB audio, Po, gramafon
Markë: Jensen
Përdorimi Recommended: Përdorimi Recommended
Model: JTA-230
Materiali: Polycarbonate
Gjendja: New
manufacturer_part_number: JTA-230
Mbledhur Product Pesha: 8.4006 paund

Prodhuar nga Jensen, kjo është një 3 shpejtësi stereo gramafon me të ndërtuar në folësit. Jensen është një kompani e themeluar që u themelua në vitin 1927 dhe ata kanë qenë të prodhimit të produkteve të mahnitshme audio për konsumatorët. Ky model është preferuar një klient dhe kjo mund të jetë vetëm modeli që ju dëshironi.

 

Kur është fjala për lehtësi dhe përballueshmërinë, ky model është një nga lojtarët më të mirë rekord përreth. Ju do të jenë në gjendje të luajnë të gjitha Vinyls tuaja të preferuara në të dyja 33,45,78 RPM. Ka një port USB me një kabllo që do të përfshihen për të kthyer të dhënat vinyl në format dixhital. Për lehtësinë tuaj, software do të përfshihen edhe për regjistrimin, editimin dhe coverting përmbajtjen tuaj audio në format MP3. Për vetëm 39,95 $, ju do të jetë në gjendje të lidhë iPod, MP3 apo lojtarë të tjerë audio dixhitale nëpërmjet një krik ndihmëse input. Një mahnitshme vjedhin, ky model gjithashtu përfshin një RCA line-out jack dhe kufjeve stereo jack.

 

I vetmi Rënia e këtij produkti është se ajo është pothuajse tërësisht manual. Megjithatë, është ende e pabesueshme për të se është çmim. Ky model është bërë kryesisht nga plastike e cila është arsyeja pse ajo është e vogël dhe të lehta. Nuk është për t'u shqetësuar si ka paddings gomës në këmbët për të parandaluar skidding. Ju gjithashtu do të jetë në gjendje të ketë kontroll katran për rregullimin e shpejtësisë rekord, kontrollin e volumit dhe kontrollin ton. Ky produkt shkon në 120V 60Hz.

Pros: Cons:

Gjilpërë që është përfshirë works perfectly.

Nuk ka asnjë funksion automatik për tonearm.

 

03 • Jensen JTA-222 pjatës rrotulluese

SPECIFIKIMET:

Madhësia është 6.5 x 13.4 x 14.3 inç
3-Speed ​​Stereo gramafon - 33/45/78 RPM, AM / FM Stereo Marresit, Treguesi Stereo FM
Jashtme Kryetari Stereo Terminalet Output, Stereo kufje Jack
Treguesi i energjisë, 2 ndërtuar në folësit, Pluhuri Cover
Antique Dizajn druri Case
Fuqia: AC120V 60Hz

Një tjetër model mahnitshme nga Jensen, kjo 3 shpejtësia gramafon është lojtari më i mirë rekord në dispozicion në treg për çmimin e saj. Kjo i jep konsumatorëve një eksperiencë të madhe të dëgjuarit dhe ka të gjitha karakteristikat që ju duhet të paketuara në një.

 

Me çmim prej vetëm 40,47 $, ju do të jetë në gjendje për të luajtur Vinyls tuaj në 33, 45, 78 RPM. Ajo gjithashtu ka AM / FM marrës stereo dhe FM stereo tregues që është fantastike. Ju gjithashtu do të keni stereo jashtëm terminale prodhimit folës dhe jack kufjeve stereo për lehtësinë tuaj. Një tregues pushtet mund të shihen së bashku me 2 ndërtuar në folës dhe një mbulesë pluhuri.

 

Nëse jeni duke kërkuar për një gramafon të vogël për të të jetë në gjendje të përshtaten në raft tuaj, zgjedhjet tuaja mund të jetë i kufizuar. Megjithatë, ky gramafon përshtatet raftet tuaja të përkryer dhe me të vërtetë është kompakt. Ajo ka një dizajn antike prej druri rast i cili është me të vërtetë e hijshme për të tërhequr vëmendjen tuaj. Ky produkt shkon në AC120V 60Hz. vlerë e madhe të gjithë rreth.

Pros: Cons:

Duket bukur dhe ka një kontakt retro.

çmime të arsyeshme.

Skips pak kur është fjala për vinyls reja.

 

04 • Jensen 3-Speed ​​Stereo gramafon JTA-220 (Silver)

SPECIFIKIMET:

12 "HIGH
15 "të gjerë

Siç e keni parë nga lart, Jensen ka provuar edhe një herë se ata janë në gjendje për të prodhuar turntables nivel të lartë me një çmim të mahnitshme. Ky është një tjetër model nga Jensen dhe është një 3 shpejtësi stereo gramafon që vjen me Radio AM / FM Stereo.

 

Gjithmonë të kërkuar për të zgjoheni në muzikën tuaj të preferuar? E pra këtu ju keni atë. Vetëm ngarkesës një CD dhe të vendosur alarmin, ju jeni të mirë për të shkuar. Ai është një lojtar shumë të volitshme rekord që është me çmim prej $ 30.9. Thjeshtë dhe të përsosur, ky model është jashtëzakonisht i lehtë për t'u përdorur pa hustles. Ajo është një nga më të mira turntables moderne për çmimin e saj.

 

Megjithatë kjo nuk do të ketë një ndalesë auto / fillojnë funksionin, por ajo ka të gjitha tiparet e nevojshme për të përshtaten nevojave tuaja. Ajo ka një Gjuha stereo terminal jashtme e prodhimit dhe jack kufjeve stereo, si dhe. Ajo vjen me 2 ndërtuar në folësit për të bërë paratë tuaja në vlerë. Thjeshtë por i stilit të lartë, ky model është një të marrin në konsideratë.

Pros: Cons:

Good gramafon bazë.

Erdhi me një kapak plastike për të mbajtur pluhurin off.

Skips pak kur është fjala për vinyls reja.

 

05 • 1byone Belt-Drive 3-Speed ​​gramafon Stereo

SPECIFIKIMET:

Pika Pesha: 2.3 Kg
Produkt Përmasat: 33 x 30 x 12.7 cm
Item numri i modelit: 471UK-0003

Nëse jeni duke kërkuar për një model me dizajn të madh ende ka karakteristika të mira, ky është modeli për ju. Ajo ka stylingwith madhe një pamje të bukur prej druri, mbuluar mbrojtëse pluhuri dhe ka një panel të vërtetë i përshtatshëm para me kontrollet rishikim. Duket janë gjithashtu të rëndësishme në fund të fundit, a nuk janë vallë?

 

Për të marrë gjëra të filluar, ju do të jetë në gjendje për të transformuar audio nga të dhënat vinyl në format fotografi MP3 për rishikim më vonë në kompjuterin tuaj dhe pajisje të lëvizshme nëpërmjet Vinyl për regjistrimin MP3. Kjo nuk është e si ju do të jetë në gjendje për të zgjedhur shpejtësi të ndryshme nga 33, 45, 78 RPM dhe një përshtatës 45 RPM është i përfshirë kështu që ju mund të luajë çdo vinyl vetme nga koleksioni juaj.

 

Ajo ka front-ballafaqohet folësit stereo për të lejuar një spektër të plotë të shëndoshë për të mundësuar që për të dëgjuar dy të dhënat tuaja vinyl dhe MP3s në një mënyrë të hollë. Ajo gjithashtu ka një dalje RCA të lehtë të lidheni gramafon tuaj në vetë sistemin tuaj të shëndoshë në shtëpi. E gjithë kjo karakteristika për nën 50 $ është një marrëveshje e tillë të mahnitshme. Ky model është me çmim prej 49,99 $ dhe është bërë me dru natyror.

Pros: Cons:

Mënyra se si është e paketuar është e bukur dhe të sigurt.

Tingëllon me të vërtetë të pastër pa skips.

Madhe për të luajtur portativ dhe regjistrimin.

Ka një çështje të vogël me krahun e tij dhe gjilpërë.

 

06 • ION Audio Max LP 3-Speed ​​Belt Drive gramafon (Piano Black)

SPECIFIKIMET:

Fuqia:: 12V DC 1A, Qendra e pin-pozitive, tip negative
Fishek: qeramike
Stylus: Diamond tip
Përmasat: 15.23 x 16.14 x 4.05 "
Pesha: 7,71 lb (3.50kg)

Kur bëhet fjalë për blerjen turntables, një person në kërkim për një gramafon të nivelit të hyrjes shpesh do të kërkoni për një të gjitha-në-një turntable.This gramafon nga Ion është një të gjitha-në-një gramafon me built-in stereo speakers cili luan 3 shpejtësi të 33 1/3, 45 dhe 78 rpm. Tani bën që përputhen me kriteret tuaja? Ai e bën, apo jo?

 

Me çmim prej vetëm 66,88 $, kjo është një nga marrëveshjet më të mira që ju do të jetë në gjendje për të marrë. Ju do të jenë në gjendje të lidheni me kompjuterin tuaj nëpërmjet USB dhe të kthyer të gjitha të dhënat tuaja në muzikë fotografi digjitale duke përdorur software të lirë me kusht. Është jashtëzakonisht hastle pa dhe ajo caters për të gjitha kritereve tuaja. Ajo gjithashtu ka një kontribut 1/8 "(3.5mm) AUX që ju lejon për të kthyer audio nga lojtarët kasetë dhe më shumë. Është e mahnitshme dhe të vërtetë të jashtëzakonshme. Ajo gjithashtu ka rezultate standarde RCA për opsional lidhje stereo shtëpi plus një prodhim kufjeve për të dëgjuar private. Ajo vjen me një mbulesë mbrojtëse pluhuri, 45 Adapter dhe ndjeu slipmat në paketim.

 

Për hartimin e saj, bazament është dizajni me një prekje të mahnitshme të drurit natyror. Kështu, përmirëson cilësinë e përgjithshme të kësaj njësie. Një veçori mahnitëse për dizajn është kapaku. Kjo ju lejon për të mbyllur, ndërsa rekordi është tjerrje. Në këtë mënyrë, problemet jo më shumë pluhur. Në përgjithësi, nëse ju jeni një dëgjues i rastësishëm, ky është modeli për ju.

Pros: Cons:

Ajo ka software kudo Audacity. Kështu, në gjendje për të kthyer në muzikë me MP3 file nëpërmjet USB.

Themelore dhe të thjeshtë për fillestar.

Skips pak kur është fjala për të dhënat e reja.

 

07 • Pyle PLTTB1 Professional Belt-Drive Manual gramafon

SPECIFIKIMET:

Markë: PYLE
Model: PLTTB1

Nëse ju jeni dikush që dëshiron të marrë një gramafon që prodhon zë të lartë fund, por nuk dëshiron të paguaj mbi qindra dollarë, atëherë kjo është gramafon për ju. Çmim në $ 71,24, kjo profesionale rrip-drive gramafon vlen çdo dollar shpenzohen. Pyle është me origjinë nga SHBA dhe ata kanë bërë produkteve audio që nga viti 1960. Kjo u tha, Pyle patjetër prodhon turntables nivel të lartë.

 

Kjo është një nga lojtarët më të mirë rekord për çmimin e saj në treg. Ajo ka një ponderuar "S" krahun ton dhe kontrollin rregullueshme katran e +/- 16 për qind me shpejtësi të dyfishtë rishikim (33 1/3 dhe 45 rpm). Për rregullime të sakta shpejtësi, ajo ka dritat strobe për të ndriçuar shenjat jashtë-edge. Kështu, duke e bërë atë një nga një lloj. Gjithashtu, ajo ka një start / stop kaloni për lehtësinë tuaj, funksionin anti-patinazhi dhe dustcover qëndrueshme.

 

Megjithatë, një nga të këqijat e këtij produkti është se një hum vogël nga makinë rrip mund të dëgjohet në qoftë se ju vendosni veshin tuaj të ngushtë në gramafon duke luajtur. Kjo u tha, ajo ka një dizajn të mahnitshme me një kapak të mbyllur duke luajtur për të parandaluar pluhurin nga hyrja. Në krye të të gjithë jashtë, ajo vjen me një garanci 1 vit.

Pros: Cons:

Përkryer për njerëzit që i pëlqen Vinyls rastësor.

confition përsosur dhe çdo gjë tashmë është para-caktuar.

Shqetësimi i vogël në lidhje me zëvendësimin fishek.

Ju do të duhet për të blerë një preamp të veçantë në mënyrë që këtë produkt për të punuar.

 

08 • Sylvania 3-speed gramafon

SPECIFIKIMET:

Gjatesia: 5.39 në
Gjerësia: 12.95 në
Pesha:
Thellësia: 16.34 në

Kur është fjala për markë Sylvania, ju do të mendoni për turntables përballueshme ndërtuar në cilësi të jashtëzakonshme. Kjo është ajo që shumica e njerëzve të kërkuar në turntables në ditët e sotme nuk është ajo? Jashtëzakonshme dhe të përballueshme.

 

Sylvania 3-speed gramafon është një rrip gramafon shtyrë që ka ndërtuar në folësit. Ky gramafon ju lejon për të kthyer muzikë tuaj për fotografi dixhitale nëpërmjet USB. Kjo në vetvete është një pikë e shitjes të mjaftueshme për të tërhequr vëmendjen tuaj. Në fakt, ka tre shpejtësi të ndryshme, ku ju jeni në gjendje për të luajtur Vinyls tuaja. Ai gjithashtu përmban një prodhim RCA Andy folësit shtesë që ju mund të dëshirojnë.

 

Është jashtëzakonisht i lëvizshëm dhe është me cilësi të mëdha. Të veshura në ngjyrë kafe me detaje në të zezë dhe argjendi, me të vërtetë i jep off anold kontakt retro. Ajo ka një vështrim të mahnitshme për njësi. Kështu, duke marrë këtë model nuk do të jetë një gabim në të gjitha. Ky model është me çmim prej 35 $.

Pros: Cons:

Cmim i mire.

Duket e mahnitshme.

Ka probleme të vogla gjilpërë.

 

09 • ION Audio Air LP | 3-Speed ​​Belt-Drive Wireless-Streaming gramafon

SPECIFIKIMET:

Lloji: gramafon Professional
Color: Color

ION Audio e cila u krijua në vitin 2003 me të vetmin qëllim të tejkalimit të hendekut mes klasik dhe prerja e produkteve avantazh, ata patjetër kanë krijuar veten si një nga forerunners në industrinë moderne të turntables.

 

Kjo gramafon është në gjendje për të kthyer të gjitha të dhënat tuaja vinyl për fotografi audio dixhitale me software e saj të quajtur Audacity e cila është në përputhje me të dy Mac dhe PC. Nga Ion, ajo është e ndërtuar me mjeshtëri të jashtëzakonshme dhe cilësi. Çfarë është sy infektues në lidhje me këtë gramafon është se ajo ka karakteristika wireless streaming. Kjo ju lejon të luajë të dhënat tuaja në sistemet tuaj më të mirë stereo. Ajo ka një ndërtuar në switchable phono para-përforcues me një prodhim RCA për çdo folësit shtesë të nevojshme. Mekanizmi i përdorur është një rrip i drejtuar operacion plotësisht automatike që është në gjendje të luajë në dy shpejtësi të ndryshme.

 

Ngjyrë në të zezë, ajo ka një vështrim të mahnitshme moderne futuristic. Ajo është e rrethuar nga një vdesin-hedhur alumini pjatë për të dhënë atë një vështrim shumë të pastër. Ky model është me çmim prej $ 71,47. Me këtë çmim, ju do të vështirë të gjeni ndonjë të mirë.

Pros: Cons:

Ajo ka funksione Bluetooth për të lidhur.

Tracks mirë dhe tingëllon me të vërtetë të qartë.

Lehtë për t'u përdorur.

funksionon Bluetooth duhet kohë për të lidhur.

 

10 • PYLE-HOME PVNTTR22 Retro rrip-Drive gramafon

SPECIFIKIMET:

Pika Pesha: 6.07 £
Item Size: 12.8 x 14.8 x 14.8 inç
Paketa Pesha: 6.35 £
Paketa Size: 12.5 x 7.8 x 7.8 inç

Nëse doni një gramafon me një të ndjehen të cilësisë së mirë, por ka edhe vinyl dhe gjenerimin moderne e lojës, këtë atë pikërisht modelin për ju. PYLE-HOME PVNTTR22 Retro rrip-Drive gramafon gramafon është një 3-speed që përmban një prodhim ndihmëse e cila ju lejon për të luajtur muzikë nga pajisje të lëvizshme shumë vetë tuaj. Ajo gjithashtu vjen me një prodhim RCA që ju jep mundësi për të shtuar ndonjë folësit shtesë që ju mund të kenë nevojë.

 

Përshtatshëm megjithatë ajo i ka të gjitha karakteristikat që ju duhet. Kjo gramafon jep një performancë të shkëlqyer dhe kjo nuk do të ju lejojnë poshtë. Ajo është e gjatë të qëndrueshme dhe jeni duke blerë një produkt me cilësi të lartë dhe një çmim të mirë. Ajo ka një fishek qeramike stereo.

 

Kur vjen puna për të hartuar, kabineti i saj është handcrafted nga druri në mënyrë që ajo të lëshoj një të ndjehen autentike. Është jashtëzakonisht kompakt në madhësi dhe është në gjendje të përshtaten në ndonjë raftet në shtëpinë tuaj. Pa dyshim, një duhet të konsiderojnë seriozisht këtë model. Ky model është me çmim prej 39,95 $.

Pros: Cons:

vështrim nostalgjik është e bukur.

Ajo ka një të ndjehen klasik dhe cilësi të mirë të shëndoshë.

Ky produkt është i paketuar me të vërtetë mirë.

Bass është e keqe edhe kur gramafon është i tëri deri në folësit.


Related Products


WhatsApp Online Chat !