valixhe të mirë Portable turntables udhëzuesin 2017 --- blerësi

Udhëzues blerësi - Best Nostalgjik turntables 2017

Nostalgjik Turntables Specifikimi Krahasimi

brand Name shpejtësia gramafon pjatë e madhe CD Player AM / FM radio Buttons
Electrohome Wellington Record Player (EANOS502) Luan 3 shpejtësi plastik Kontrollo Çmimi
Electrohome Nënshkrimi Vinyl Record Player Classic gramafon (EANOS700) Luan 3 shpejtësi plastik Kontrollo Çmimi
Vicrola Nostalgjik Classic Wood 6-in-1 Bluetooth gramafon Luan 3 shpejtësi plastik Kontrollo Çmimi
CR704C-PA Crosley Musician gramafon Luan 3 shpejtësi plastik Kontrollo Çmimi
Vicrola Nostalgjik Aviator Wood 7-in-1 Bluetooth gramafon Entertainment Center, sofër Luan 3 shpejtësi plastik Kontrollo Çmimi
Grace Digital GDI-TW3USB 7-in-1 Stereo Entertainment Center, Piper i kuq Luan 3 shpejtësi plastik Kontrollo Çmimi
Sistemi JPyle PTCD54UB Bluetooth Vintage Classic Style gramafon Speaker Luan 3 shpejtësi plastik Kontrollo Çmimi
Sylvania SRCD838 nostalgjik gramafon Luan 3 shpejtësi plastik Kontrollo Çmimi
Pyle Vintage Vinyl gramafon Stereo System (PTCD64UBT) Luan 3 shpejtësi plastik Kontrollo Çmimi
Pyle Vintage Vinyl gramafon Stereo System (PTCD64UBT) Luan 3 shpejtësi plastik Kontrollo Çmimi
Shiko te gjitha
 
 

 

Detail Product

Produkt Tags

Faqet Video

Reagim (2)


01 • Electrohome Wellington Record Player (EANOS502)

SPECIFIKIMET:

Color: Color
Materiale ndërtimi: MDF (fiberboard dendësi mesatare)
Auto Kthimi: Po
Shpejtësi rekord: 33, 45, 78
Kryetari Size: 2x 5W (3 ") 8 Ohms
Frekuente (AM): 530-1710 kHz
Frekuente (FM): 88-108 mHz
Konsumi i energjisë: 19 watts
Madhësi (W x D x H): 19.29 "x 12.6" x 9,1 "
Pesha:16.3lbs
Certifikatat: FCC, akujve, ETL / CETL

Electrohome Wellington Record Player është një autentike 4 në 1 gramafon retro që ju lejon të dëgjoni për të gjitha preferuarat tuaja kohore. Saj shndrit me dru sofër dhe analoge audio sistemeve që u inpired nga mbi 100 vjet të zhvillimit. Ky lojtar rekord përbëhet nga disa mënyrat si radio AM / FM, CD-së dhe natyrisht një lojtar vinyl. Të gjitha këto modes janë të kontrolluara nga një thirrës ndriçuar akordim. Në fakt, ju jeni në gjendje për të lidhur telefonin tuaj dhe të luajë muzikë kur vinyls nuk janë të pranishëm; tani nuk është se thjesht e mahnitshme?

Që lojtar rekord është mbyllur në dru sofër ajo pasuron cilësinë e zërit dhe ju ofron me performancën optimale të shëndosha që ju mund të merrni. Nëse preferoni të dëgjuarit private, nuk është një port i cili ju lejon të plug në kufje tuaj. Megjithatë nuk e tij vetëm druri që luan një rol të madh, por e gjilpërës të përdorura, si dhe, ajo është një safir informoi gjilpërë qeramike që rrit cilësinë audio për një vibe më të ngrohtë dhe natyrore.

Një nga pjesa më e mirë e këtij lojtar rekord është fakti se ju mund të regjistroni Vinyls tuaj shumë vetë në në telefonin tuaj nëpërmjet portit USB në vetë lojtari. Nuk ka kompjuter e nevojshme, thjesht plug në USB tuaj dhe rekord. Është tepër e thjeshtë dhe user friendly. Me çmim prej vetëm 149.99 $, kjo është padyshim një vjedhin. Në përgjithësi lojtari i Wellington Record është i jashtëzakonshëm.

Pros: Cons:

1 vit garanci.

Duket e mahnitshme.

Në gjendje për të regjistruar një album nga porti USB pa u lidhur me një kompjuter.

Kurdo që një vinyl ri është luajtur, disa skips mund të dëgjohet.

 

02 • Nënshkrimi Electrohome Vinyl Record Player Classic gramafon (EANOS700)

SPECIFIKIMET:

Ngjyra: Walnut
Finish: Real rimeso druri
Materiale ndërtimi: MDF (fiberboard dendësi mesatare)
Record Player: Po
Shpejtësi rekord: 33, 45, 78
Regjistro Auto Kthimi Arm: Po
USB Playback: Po
USB Recording: Po
3.5mm Input ndihmëse: Po
Kryetari Size: 2x 5W 8 Ohms (2.6 ") 2x15W 8 Ohms (3.6")
Adapter Fuqia Input: 120V - 60 Hz
Adapter Fuqia Output: 11V 1,100mA
Konsumi i energjisë: 50 Watts
Frekuente (AM): 530-1710 kHz
Frekuente (FM): 88-108 mHz
Madhësi (W x D x H): 17.9 "x 13.5" x 12.1 "
Pesha:26.01 lbs
Certifikatat: FCC, akujve, ETL / CETL

Duke kërkuar për një gramafon stilit klasik me një prekje të vogël të teknologjisë moderne? Nuk duken më tej, pasi ky është modeli për ju. Kjo gramafon është bërë nga druri natyrore dhe është një sistem stereo HI-FI me AM / FM, CD, USB dhe MP3. Vinyl-to-MP3 regjistrimi dhe input AUX për smartphones dhe tableta, kjo me të vërtetë është një gramafon të gjitha rounder.

Electrohome është një kompani që ka bërë produkteve audio për më shumë se 100 vjet. Ata janë të vendosur në Ontario dhe ishin të njohur dikur si "Mbretër të Radio". Për çmimin e $ 199,95, ajo ka ndërtuar në Bluetooth për streaming muzikë pa tel dhe punon me të gjitha tuaj të preferuar pajisje Bluetooth (smartphones, tableta, laptopë, kompjutera, etj). Vinyl për regjistrimin MP3 ju lejon të kthehet të dhënat tuaja vinyl në fotografi audio dixhitale nëpërmjet input jack kufjeve. Ajo ka thirrni ekran për AM / FM radio, si dhe dhe të plotë folësit varg stereo. Gjitha karakteristikat që ju duhet janë të paketuara brenda këtij modeli.

Me një dizajn tejet të lëmuar cilësisë së mirë, kjo definitivisht nuk ju kujtoj yesteryears tuaj. Duke i dhënë off një vibe nostalgjik, ju do të mendoni se ju jeni kthyer në vitet '60. Çfarë nuk është në dashuri për këtë gramafon? Një duhet të konsiderojnë seriozisht duke marrë këtë gramafon në qoftë se buxheti juaj është brenda $ 100- $ 200.

Pros: Cons:

dizajn klasik.

Records muzikë të lehtë.

Përshtatshme për të gjitha vinyls.

Speed ​​nuk zgjati shumë.

 

03 • Vicrola Nostalgjik Classic Wood 6-in-1 Bluetooth gramafon

SPECIFIKIMET:

Funksionet:  CD Player, Kasetash Player, ndërtuar në speakers
Output Lloji:  folës
Përfshin:  AC Power përshtatës
x 18 inç W
Pesha:  14.9 £
Garanci Description:  1 Year Kufizuar Prodhuesi Garanci
Bateria:  nuk ka bateri të përdorura
TCIN:  51160129
UPC:  816203013620
Numri Store Item (DPCI):  008-03-0400
Origjina:  Importuar

A keni ndonjëherë doni që të ketë një të vërtetë të vjetër cilësisë së mirë lojtar në kërkim gramafon të vibe deri shtëpinë tuaj? E pra ky model ka të gjitha. vintage Amazing nostalgjik duket së bashku me një zë fantastike të pastër. Një model me teknologji inovative, kjo tre-shpejtësi gramafon (33 1/3, 45, 78 RPM) luan të gjitha të dhënat tuaja të preferuara vinyl dhe albume.

Me çmim prej vetëm 79,99 $, e cila është çmime të arsyeshme, ajo vjen me built-in Bluetooth për të luajtur muzikë tuaj nga pajisjet tuaj Bluetooth enabled me valë; nuk ka litarët e nevojshme. Të gjithë për lehtësinë tuaj, kjo është një gramafon vërtetë të mirë. Ai gjithashtu ka ndërtuar në CD player, Kasetash Player dhe FM radio. Një kabllo është përfshirë për 3.5mm AUX në krik për ndonjë pajisje jo-Bluetooth. Çfarë më tepër mund të kërkoni? Ajo gjithashtu ka një RCA aux-në dhe jack kufjeve.

Pikat e shitjes për këtë model është se aftësia e saj Bluetooth është e mahnitshme, së bashku me çmimin e saj. Të veshura në ngjyrë kafe, ajo do të jetë një deco përkryer për sallën tuaj të jetesës së bashku me të qenit një gramafon fantastike. Ju do të goditur dy zogj me një gur. Çfarë qëndron për çmimin janë ndërtuar në stereo speakers.

Pros: Cons:

aftësinë Bluetooth.

Extremely çmime të arsyeshme.

Ajo skips pak kur është fjala për të dhënat e reja.

 

04 • Crosley CR704C-PA Musician gramafon

SPECIFIKIMET:

Funksionet:  CD Player, Kasetash Player
Output Lloji:  folës
Burimi i energjisë:  Plug-in elektrike Powered
Përfshin: / b> AC Power përshtatës, Manuali i përdorimit
x 17 inç W
Pesha:  17 £
Garanci Description:  1 Year Kufizuar Prodhuesi Garanci
Bateria:  nuk ka bateri të përdorura
TCIN:  50279652
UPC:  710244210676
Numri Store Item (DPCI):  008-03-0400
Origjina:  Importuar

Fillimisht nga Kentucky SHBA, Crosley është një markë e krijuar edhe për audiophiles në kërkim për të blerë një gramafon të nivelit të hyrjes. Nëse ju jeni në një buxhet, por do të doja që të ketë një model të kualitetit të mirë, ky model është një gramafon çmim më të ulët të cilësisë së mirë në treg. Edhe pse ky model mund të duket me të vërtetë i cilësisë së mirë, teknologjia nuk është.

Në $ 104,99, ju do të jetë në gjendje për të marrë në duart tuaja në këtë model. Kjo është një rrip gramafon shtyrë që luan 3 shpejtësi (33 1/3, 45, dhe 78 RPM). Ajo është gjithashtu një CD player i cili ka një programueshëm memorie 20-udhë dhe vjen së bashku me anë-montuar kuvertë kasetë. Simply plug në smartphone apo MP3 player tuaj si ajo është i lëvizshëm audio gati. Është AM / FM radio vjen me dial aeroplan tuning si. Për të lartë nëse off, ajo ka gamë të plotë folësit dinamike stereo.

Dizajni është e mahnitshme dhe është e veshur në ngjyrë kafe. Dobësitë e vetme e këtij modeli është se ajo nuk ka një krik kufjeve. Megjithatë kjo është karakteristika të tjera dhe cilësi të shëndosha bën për atë. Në përgjithësi, kjo është një gramafon fantastik dhe nëse është brenda buxhetit tuaj, nuk mendoj dy herë.

 

05 • Vicrola Nostalgjik Aviator Wood 7-in-1 Bluetooth gramafon Entertainment Center, sofër

SPECIFIKIMET:

Funksionet:  ndërtuar në folësit, CD player, CD Recorder, AM / FM Radio
Output Lloji:  Kryetari, 3.5mm Jack
Burimi i energjisë:  Plug-in elektrike Powered
Përfshin: Remote Control, AC Power përshtatës
x 21 inç W
Pesha:  25.2 £
Garanci Description:  1 Year Kufizuar Prodhuesi Garanci
Bateria:  nuk ka bateri të përdorura
TCIN:  51159945
UPC:  816203015679
Numri Store Item (DPCI):  008-03-0400
Origjina:  Importuar

Çmim në $ 154,99, kjo është një tjetër model i madh nga teknologji inovative. Ajo nuk ka vetëm të ketë çmimi i madh, por ajo është gjithashtu një model të mahnitshme. Kjo është dizajn i jep off një vibe të vërtetë të bukur autentike Retro dhe është e veshur në ngjyrë kafe. Nëse ju jeni në gjëra të cilësisë së mirë, kjo mund të kapur vëmendjen tuaj.

Kjo është një gramafon tre shpejtësi (33 1/3, 45, 78 RPM) që luan të gjitha të dhënat tuaja të preferuara vinyl dhe albume. Pjesa më e mirë, ndërtimi i saj i vërtetë druri është luksoze. Ajo ka ndërtuar në Bluetooth për valë të luajtur muzikë nga pajisjet tuaj Bluetooth enabled pa asnjë litarët e nevojshme. Gjithashtu, ajo lehtë regjistron të gjithë muzikën tuaj të preferuar nga vinyls dhe kaseta directy në një CD; nuk ka kompjuter e nevojshme.

Kjo është një gramafon të gjithë harmonishëm si ajo gjithashtu ka një ndërtuar në CD player, player kasetë dhe AM / FM radio me tuner modës së vjetër rrotullues dhe përfshin kontrollin plotësisht funksionale largët dhe altoparlantë stereo; mahnitshme nuk është ajo? Një kabllo është përfshirë për futjen AUX për çdo pajisje jo-Bluetooth dhe ii ka një RCA AUX-in dhe folenë kufjeve si. Në përfundim, kjo duhet të regjistrohet në listën tuaj për shqyrtimin e tij të lavdërueshme.

Pros: Cons:

Bluetooth lidhet me të vërtetë të shpejtë.

Paketimi ishte i shkëlqyer.

sistem i madh kompakt me një vështrim nostalgjik.

Funksioni CD duhet të përmirësohet.

 

06 • Grace Digital GDI-TW3USB 7-in-1 Stereo Entertainment Center, Piper i kuq

SPECIFIKIMET:

CD dhe Music Players: Po
CD Recording: Po
Kanalet stereo: 2.0
Color: Brown

Grace Digital është një kompani audio që është e bazuar në San Diego, SHBA. Një kompani e themeluar dhe audio respektuar ende mirë. Nëse jeni të pyesin se sa çmimi i këtij modeli është, ky lojtar i cilësisë së mirë rekord është me çmim prej $ 143,73.

Kjo është një gramafon retro që vjen me një lojtar rekord, lojtar kasetë, CD player dhe AM / FM stereo; ushqyer të gjitha nevojat tuaja audio. Lidhur me shpejtësinë e tij, ai luan 33, 45 dhe 78 të dhënat rpm dhe ka një krah automatike ton. Çfarë është me të vërtetë e mahnitshme është se ajo ka dy folës të plotë-varg që jep zë të hollë stereo me të ndërtuar në jack kufjeve për ata që preferon dëgjuarit privat. Një output linjë RCA është në dispozicion si një opsion si. Regjistrimi në PC tuaj ose MAC është e lehtë, si dhe duke ndërtuar në portin USB dhe software Audacity Sound Editer që është i përfshirë.

Lidhur me hartimin e saj, kjo është një kabinet paprika style druri për të dhënë një të ndjehen të vjetër cilësisë së mirë. Nëse jeni duke pyetur veten nëse ju duhet të merrni këtë model, ju nuk duhet të pyesni më tej. Është kaq e user-friendly është e pabesueshme! Ajo djeg disk mjaft të shpejtë si. Në përgjithësi, ky model është nivel të lartë dhe kjo duhet të jetë pjesë e listës suaj të dëshirave.

 

Pros: Cons:

User program friendly dhe djegiet një disk mjaft i shpejtë.

Skips pak kur është fjala për vinyl ri.

Sistemi 07 • Pyle PTCD54UB Bluetooth Vintage Classic Style gramafon Speaker

SPECIFIKIMET:

cartridge qeramike
Pesha: 22 lbs
Njësia Përmasat: 20.08 "x 13.39 x 8.86" "
Ngjyra: druri ngjyrë kafe (Burst Maple)

Një model të mahnitshme nga Pyle, kjo është një gramafon klasik stil që është 6-in-1. Edhe pse kjo është asgjë dashuroj, ajo është shumë i zhdërvjellët dhe kjo e bën punën. Është gramafon cilësisë së mirë që do të ju jap një përvojë moderne të dëgjuarit.

Ajo ka një teknologji të mahnitshme moderne që vjen me built-in Bluetooth për Wireless Music Streaming. Pjesa më e mirë, ajo punon me të gjitha pajisjet tuaj personale Bluetooth tilla si iPhone, Android, smartphones, iPad, tableta, etj Ky model ka një CD player ndërtuar në, Slot-në kuvertë kasetë, gamë të plotë stereo speakers dhe AM / FM radio me ekran dial për të kapur vëmendjen tuaj. Për Vinyl në MP3 regjistrimet, ju mund të kthehet të dhënat tuaja në fotografi audio dixhitale së bashku me një input jack kufjeve. Për rishikim MP3, ka një USB Flash Drive Reader. Përshtatshëm nuk është ajo?

Për atë e dizajnit, ajo ka një kabinet prej druri dhe kjo i jep off një ndjenjë të vërtetë nostalgjik. Të veshura në ngjyrë kafe me një prekje të lehtë të artë, ky model është i detyruar të duken të mira në shtëpinë tuaj. artwork tij në rastin e saj prej druri është i pakalueshëm. Pjesa më e mirë? Është çmimi. Ky model është me çmim prej $ 129,99.

Pros: Cons:

druri ngjyrë kafe (Burst Maple)

Aftësia për të shkarkuar nga të dhënat vinyl në kompjuter për të prodhuar CD-ve.

Në gjendje për t'u lidhur me smartphones.

Sistemi Bluetooth duhet të përmirësohet.

 

08 • Sylvania SRCD838 nostalgjik gramafon

SPECIFIKIMET:

Model: CURPLTSRCD838
Settings Speed: 45RPM, 33.3RPM, 78RPM
Features: ndërtuar në folësit, Line-in Jack, AM / FM Radio, CD Recorder
Drive Type: makinë rrip
Pesha:17.45 £
Gjerësia: 15.0 në
Gjatesia: 11.5 në
Thellësia: 11.0 në

Ky model nga Sylvania është me të vërtetë të veçantë në krahasim me të tjerët. Nëse jeni duke kërkuar për një gramafon që është çmim shumë i ulët ende ka shumë funksione, kjo është gramafon për ju.

Ky model nga Sylvania është një gramafon 5-in-1 me folësit me cilësi të lartë për të kapur vëmendjen tuaj. Me çmim prej vetëm 64,62 $, ju do të jetë në gjendje për të luajtur të gjitha të dhënat tuaja të preferuara, CD, kaseta kasetë dhe mbi stacionet e radios ajrit. Ajo gjithashtu ka një aux-input për t'u lidhur me ndonjë pajisje audio. Ajo ka një fund elegant nostalgjik druri i cili është i hollë dhe një dial tepërt klasik që është me të vërtetë të hijshme.

Edhe pse ajo skips pak kur është fjala për vinyls të reja, ajo punon e mahnitshme dhe ka një çmim të madh. Ajo duket e jashtëzakonshme dhe të vërtetë të veçantë me shtresë ngjyrë vjollcë. Kjo duhet të jetë në wishlist tuaj në qoftë se buxheti juaj është nën 100 $.

Pros: Cons:

Punon mahnitshme.

çmim të madh.

Skips pak kur është fjala për vinyls reja.

 

09 • Pyle Vintage Vinyl gramafon Stereo System (PTCD64UBT)

SPECIFIKIMET:

Color: Brown
Gramafon Speed Vendosja: 33-1 / 3 rpm, 45 rpm, 78 rpm
Përmasat: 19.4 x 13.2 x 9.2 inç
Garanci: 1 vit Prodhuesi
Numri Modeli: PTCD64UBT
Vendi i origjinës: China

Një tjetër model nga Pyle, ky është një sistem gramafon stereo Bluetooth kjo është në përputhje me CD, USB, SD Card Player së bashku me USB Recorder gjitha për çmimin e $ 149.99. Nëse ju keni të buxhetit, ju duhet të merrni këtë model në një rrahje zemre.

Ngjyrë në kafe, ky gramafon klasik stil ka teknologji të madhe moderne dhe punon me të gjitha pajisjet tuaj personale Bluetooth. Vinyl për regjistrimin MP3 edhe mund të bëhet. Ajo vjen me gamën e plotë folësit stereo për të tërhequr vëmendjen tuaj dhe AM / FM radio me ekran dial. Një input AUX mund të shihet edhe në panelin e pasmë. Çfarë është me të vërtetë e mahnitshme në lidhje me këtë model është kjo është funksioni Bluetooth si ajo lidhet me të vërtetë mirë.

Ky model kombinon një stil klasik duke luajtur me teknologji moderne të gjitha në një. Është druri përfunduar kabineti është e jashtëzakonshme dhe ka vepra arti të mahnitshme mbi të. Të përshtatshme për të dy zyrë apo në shtëpi, ka të vërtetë nuk është një arsye për të marrë këtë model në qoftë se ju keni të buxhetit. Në përgjithësi, ky model nuk është e keqe, përveç se është çmim.

Pros: Cons:

Ajo ka një pamje të bukur.

Bluetooth lidhet me të vërtetë mirë.

Pak i kushtueshëm.


Related Products


WhatsApp Online Chat !