valixhe të mirë Portable turntables udhëzuesin 2017 --- blerësi

Udhëzues blerësi - Best Hi-Fi turntables 2017

Hi Fi Turntables Specifikimi Krahasimi

brand Name pjatë e madhe Sistemi Drive shpejtësitë fishek Buttons
Audio Technica AT-LP120-USB Silver alumin rrip makinë 2 shpejtësi AT95E Kontrollo Çmimi
TEAC LP-R550USB gramafon plastik rrip makinë 3speed TEAC STL103X2 Kontrollo Çmimi
Numark TTUSB Aluninum rrip makinë 2 shpejtësi Audio-Technica cartridge Kontrollo Çmimi
TEAC TN-300 Analog gramafon (Black) Aluminum Die-case rrip makinë 2 shpejtësi MM LLOJI (audio-Technica AT95E Kontrollo Çmimi
Fluance RT80 High Fidelity Vinyl gramafon Record Player Aluninum rrip makinë 2 shpejtësi MM LLOJI (Audio-Technica AT95E) Kontrollo Çmimi
TEAC LP-P1000 gramafon plastik rrip makinë 3speed TEAC STL103X2 Kontrollo Çmimi
Pro-projektit që - Debut Carbon DC (Black) alumin rrip makinë 2 shpejtësi Ortofon OM5E Cartridge para-montuar Kontrollo Çmimi
Rega - RP1 gramafon (White) qelqi New noton 'Optiwhite' rim 12mm lëmuar rrip makinë 2 shpejtësi Rega Carbon Kontrollo Çmimi
Music Hall MMF 2.2LE Limited Edition Audiophile gramafon Music Hall shpirti lëviz-magnet fishek me zëvendësimin rrip makinë 2 shpejtësi MMF 2.2 Kontrollo Çmimi
U-Kthehet Audio - Orbit Plus gramafon (blue) akrilik rrip makinë 2 shpejtësi Ortofon OM5E me majë shkruese eliptike diamanti Kontrollo Çmimi
Shiko te gjitha
 
 

 

Detail Product

Produkt Tags

Faqet Video

Reagim (2)


01 • audio Technica AT-LP120-USB Silver

SPECIFIKIMET:

Response Frekuenca: 20-20,000 Hz
Channel Ndarja: > 20 dB në 1 kHz
Ndjekja Force Varg: 1,5-2,5 gram 2.0 gram (20 Mn) rekomandohet ndjekja e forcës
Rekomanduar ngarkesës Pengesa: 47,000 ohms Produkti 3.5 mV (1 kHz, 5 cm / sek)
Channel Bilanci: brenda 2.0 dB
Stylus Lloji: 0.4 x 0.7 mil eliptike diamant majë shkruese
Krah: Alloy tub
Mount: Half-inch

Për të filluar gjëra jashtë, Audio-Technica është një markë e krijuar nga Japonia që ka provuar në industrinë audio për shumë vite që është e produkteve janë të përballueshme, meritore dhe të lavdërueshme. Kur vjen puna për të dëgjuar të rastit, ju nuk mund të shkojnë keq me patëmetë Audio-Technica AT-LP120-USB. Ky model është një professionalturntable drejtpërdrejtë-drive që ka një zë të artikuluar që e bën të mahnitshme për një çmim të tillë të përballueshme.

 

Për $ 289, ju do të marrë një të lirë gramafon sherr si ajo ka një switchable ndërtuar në preamplifier me kabllot e prodhimit të nivelit linjë RCA; do të thotë që ju nuk do të kanë nevojë për ndonjë pajisje shtesë për të lidhur gramafon tuaj në një stereo. Pjesa më e mirë në lidhje me këtë gramafon është se ajo ka një port USB që ju lejon të lidheni me Mac ose Windows kompjuterin tuaj dhe dixhital të dhënat tuaja të preferuara. Ky produkt vjen me një Mac / PC software compatible guxim dhe një kabllo USB. Ajo gjithashtu vjen me një fishek replaceble dhe kokë-shell.

 

Ky model ka 3 shpejtësi të ndryshme; 33-1 / 3, 45 dhe 78RPM. Prandaj, ju do të jetë në gjendje të luajnë dhe të gëzojnë ndonjë të dhënat nga koleksioni juaj Shpejtësia për këtë model është veçanërisht i qëndrueshëm. Nëse kjo nuk është e mjaftueshme për të tërhequr vëmendjen tuaj, ky model gjithashtu ju lejon për të rregulluar katran me 10% ose 20% dhe ajo ka një të lartë të saktësisë kuarc kontrolluara lock katran. Ajo ka një krah S-formë tone mblidhen me kundërpeshë rregullueshme, rregullim anti-rrota dhe gjithashtu ton-krah lartësi rregullim dhe bllokohet. Pa pasur nevojë të kalojnë nëpër një proces të komplikuar të caktuar-up, ky model ofron klientëve një mënyrë të përballueshme për të dëgjuar të dhënat e tyre të preferuar me motor e tij të lartë çift rrotullues.

Pros: Cons:

motor e saj të drejtpërdrejtë-drive jep Quick Start-ups.

33-1 / 3, 45 dhe 78 RPM dëgjuar shpejtesi t'ju lejojë të gëzojnë të gjithë koleksionin tuaj rekord.

Mat ndjerë duket për të sjellë një shumë të statike në sipërfaqen e vinyl.

02 • TEAC LP-R550USB gramafon

SPECIFIKIMET:

CD-R / RW Regjistrimi nga Phono, shirit, akordues, AUX
Sirtar tipit CD Recorder
Auto / Manual Track Rritja dhe
Kontrolli Niveli Rec për analoge Recording Burimi
Përsëriteni (1 / ALL), Shuffle, 32-track Program Dëgjo

Nëse jeni duke kërkuar për një gramafon që lejon regjistrimin lehtë të shënimeve, kaseta, dhe radio, nuk duken më tej, pasi ky është modeli për ju. Jo vetëm që e bën atë të ju lejojnë për të regjistruar, ajo gjithashtu ka një input ndihmëse audio në CD-R / RW. Ajo regjistron LPS, CD, radio dhe kaseta për PC në formën më të thjeshtë nëpërmjet një lidhje USB. Është 3.5W + 3.5W amplifiers dhe Bass-reflex folës lloj stereo janë të dizajnuara për të krijuar një tingull të veçantë që është qetësues për ju veshët.

 

E themeluar në Japoni, TEAC ka qenë prodhim produkteve audio për më shumë se 63 vjet. Kështu që ju mund të bast produktet e tyre janë të besueshme. Për çmimin e $ 276, ju do të marrë një 3-shpejtësi gramafon analog me funksion auto-kthimit. Për lehtësinë tuaj, ajo gjithashtu ka një pin RCA input jack / dalje për të lidhur ndonjë pajisje ekzistuese audio player. Pikat kryesore e shitjes së këtij modeli janë CD Burner dhe kuvertë kasetë.

 

Kjo u tha, është e estetikë janë mbresëlënëse me një prekje të vogël të një të ndjehen moderne dhe retro. Copë kostumi preferencën tuaj, ju jeni të lejuar të ketë manual ose vendosjen automatike të numrave të pista kur regjistrimi në një CD. Një telekomandë vjen me këtë njësi, si dhe për të kontrolluar funksionet në një distancë nga njësia. Ky është modeli i përsosur të gjithë rreth.

Pros: Cons:

Bright dhe të lehtë për të lexuar LCD Display.

Është buttons dedikuar për funksionet e përdorura më shpesh siguron lehtësinë e përdorimit.

Ajo ka pak zhurmë sa herë që një vinyl është duke luajtur.

 

03 • Numark TTUSB

SPECIFIKIMET:

Produkt Pesha (me paketim): 12lbs
Gramafon Pesha: > 7.7lbs
Dimensionet Master CTN: 20,27 "x 17.16 x 6.85" "
Motor: makinë rrip
Pitch: +/- 10%, 33 1/3 RPM ose 45 operacion RPM
Inputet: 1/8 "nivelit linja stereo
Rezultatet: RCA (Line / Phono), USB Audio

Fillimisht nga Rhode Island të SHBA-ve, Numark është një markë e krijuar që e bën dhe zhvillon teknologji të shkëlqyera audio për DJ dhe muzikantë rreth botës për 40 vitet e fundit. Numark TTUSB qendër biznesi ka të gjitha karakteristikat që duhet të jetë një gramafon të cilësisë converter.

 

Nëse jeni të pyesin në lidhje me shpejtësinë e tij, ky gramafon luan në 33 1/3 dhe 45 RPM. Ajo ka një kontroll të rregullueshme anti-skate për rritjen balancimin stereo. Ajo gjithashtu ka një port USB për lidhje në mes të gramafon dhe as PC apo Mac. Ajo gjithashtu ka 1/8 "input linjë stereo dhe linjë RCA nxjerr me kontrollin rregullueshme katran prej + 10%. Të gjitha kabllot e nevojshme janë dhënë për ju për të lidhur gramafon për kompjuter ose luajtjes stereo sistemin tuaj personal; të gjithë për lehtësinë tuaj. Kjo e bën të lehtë për të kthyer të gjitha LPS në formate digjitale.

 

hartimin e saj është e jashtëzakonshme. Ajo ka një pamje të vërtetë moderne dhe një fjalë për të përshkruar atë është "futuristic". Të veshura në argjend, kjo është një nga kërkim modeleve më elegante ju do të gjeni në treg. Kështu u tha, gramafon Numark TTUSB vlen çdo qindarkë që ju jeni të vendosur për të paguar $ 133 për të marrë në duart tuaja.

Pros: Cons:

Ajo ka një Diecast dhe pjatë machined alumini për disk shpejtësi më të mirë në masë dhe më të qëndrueshme.

Ajo ka një krah S formë ton.

Mund të tjerr shumë shpejt duke luajtur.

 

04 • TEAC TN-300 Analog gramafon (Black)

SPECIFIKIMET:

Connector: RCA Pin jack (Gold-kromuar)
Output Voltage: switchable Phono / Line
Phono Output: 4.5mV +/- 3dB
Output Line: 120mV (-13dBV)
Connector: USB type B
Output Signal: PCM 48 kHz / 16-bit
OS mbështetur: Windows 7, Windows 8, Windows 8.1, Windows 10, OS X Lion (10.7), OS X Mountain Lion (10.8), OS X Mavericks (10.9), OS X Yosemite (10.10), OS X El Capitan (10.11 ), MacOS Sierra (10.12)

Një tjetër model i lartë vallëzuese nga Teac, i TN-300 është një gramafon analog me prodhimin e ndërtuar në phono para-përforcues me USB dixhitale. Ky është një manual gramafon rrip-makinë që mbështet 33 ose 45 RPM. Fillimisht nga Japonia, kjo kompani pa dyshim prodhon turntables nivel të lartë.

 

Me një çmim të volitshme prej $ 269 për një gramafon, ju mund të dëshironi të shtoni këtë wishlist tuaj. Prodhimi USB ju lejon për të transferuar muzikë nga të dhënat vinyl për Mac apo PC. Ajo gjithashtu ka një ndërtuar në barazimin e telefonit e cila ju lejon të kaloni në mes të linjës dhe Phono. Ajo është projektuar me një bazë të zezë dhe kjo duket të jashtëzakonshme. Përveç kësaj, ajo ka një kontakt të argjendit të gjithë rreth për të dhënë atë një vështrim stilit të lartë.

 

Përveç që ka një dizajn të lëmuar, ky model vjen me një Audio-Technica MMVM lloj gramafon fishek AT95E. Një tjetër tipar i rëndësishëm në lidhje me këtë gramafon është se ajo ka ari praruar terminale për rezistencën oksidimi. Pavarësisht nga ajo që ka një garanci të shkurtër, tiparet dhe projektimin e këtij modeli definitivisht bën për atë. Në përfundim, në qoftë se kjo është brenda buxhetit tuaj, mos hezitoni për të marrë këtë model si ajo është fantastike.

Pros: Cons:

Fishek Audio-Technica krijon një tingull shumë të përmirësuar të gjithë rreth.

Shpejtësia mund të rregullohen në tavolinë butonin.

Ky model vjen me një garanci të shkurtër.

 

05 • Fluance RT80 High Fidelity Vinyl gramafon Record Player

SPECIFIKIMET:

WIDTH: 4.5mm
Length: 534.07mm
Trashësia: 0.6mm
Lidhës: RCA (Gold-kromuar)
Preamp: Po, PHONO / LINE Switchable
PHONO OUTPUT: 2.5mV +/- 3dB
LINE prodhimit: 140mV (-17dBV)
BAZË TERMINAL: Po

Një hyrje themelore për këtë model nga Fluance; ajo vjen me një fishek premium, majë shkruese diamanti, rrip makinë, ndërtuar në preamp, kundërpeshë rregullueshme së bashku me anti-patinazhi dhe natyrisht një kabinet me shkëlqim druri të zi. Ka që kapur vëmendjen tuaj? Për të rikrijuar performancën artistët qëllim, komponentet premium e këtij modeli lejon këtë besnikëri të lartë rrip shtyrë gramafon për të prodhuar një përvojë të pastër analog dëgjimit.

 

Fluance është një kompani që është themeluar në Ontario dhe ata besojnë se një gramafon i mirë nuk duhet të jetë i shtrenjtë. Dëshironi një fishek që prodhon qartësi të shquar? Nuk duken më tej si ky model vjen me një performancë të lartë AT95E Audio Technica fishek. Gjithashtu, diamanti ellipitical informoi majë shkruese është projektuar për të ndjekur grooves tuaja rekord me saktësi më të madhe dhe saktësi për audio definicion të lartë. Me alumini balancuar S-Type tonearm, rishikim të përsosur mund të arrihet dhe kjo siguron majë shkruese është mbështetej thellë në brazdë rekordin tuaj. Kështu, duke prodhuar çdo detaj audio padallueshëm nga regjistrimi origjinal.

 

E bukur arre përfunduar kabineti është hartuar nga druri të ngurta audio-grade (MDF) dhe përfshin këmbët e izolimit, një pjatë alumini, dhe një shqip gome rrogoz që rezulton në izolim të lartë nga vibracionet padëshiruar. Magjepsës qartësi sinjal është prodhuar me preamp cilësi të lartë instrumenteve Texas ', terminal terren dhe ari praruar rezultatet RCA linjë që i jep off një, tingull të ngrohtë e vërtetë. Pjesa më e mirë, Fluance siguron konsumatorët për mbështetjen e jetës në lidhje me modelet e tyre. Për $ 199,9, ky model është një vjedhin.

Pros: Cons:

Stylus Superior bën për një përvojë të pastër analog dëgjuar.

rishikim të qetë është ideale për seancat e gjata të dëgjuarit.

Designed për punën e rëndë.

Përbërësit premium.

Ajo ka një çështje të lehtë me shpejtësi.

 

06 • TEAC LP-P1000 gramafon

SPECIFIKIMET:

Version: 3.0
Klasa: Class2 (varg max 10m / 33 ft.)
Përkrahur Profilin: A2DP, AVRCP
Codec mbështetur: SBC X
Përmbajtja e sistemit Mbrojtja: SCMS-T
Output Fuqia: 25W 25W +

Nga Japonia, TEAC ka depërtuar në industrinë gramafon vërtetë mirë me produktet e tyre të mahnitshme. Ata kanë bërë turntables për mbi 60 vjet dhe në qoftë se vetëm tregon ekspertizën e tyre në këtë fushë. Nëse jeni duke kërkuar për një të gjitha-në-një gramafon, nuk duken më tej. Është e projektimit është e mahnitshme me një sy të tillë të hijshme retro.

 

Ky model është një sistem gramafon stereo që vjen me CD, Bluetooth dhe funksionet e radios. Zakonisht, kur ne shikojmë për turntables, ne do të sigurojë që ajo i ka të gjitha karakteristikat që ju duhet. Nuk duken më tej si ky model i ka të gjitha karakteristikat që ju duhet të paketuara në një. Për çmimin e $ 318, ajo lejon lidhje pa tel nga smartphones, tableta dhe laptopë me anë të Bluetooth. Kjo është aq i përshtatshëm që ju do të bie në dashuri me këtë model, pasi duke marrë atë.

 

Lidhur me shpejtësinë e tij, kjo është një gramafon 3-speed me 33-1 / 3, 45 dhe 78 RPM dhe lejon rishikim nga LP / PE-së dhe të dhënat e PS. Është e prodhimit të energjisë është 25 X 25 Watts dhe të përfshira në paketë janë 2-Way Folësit Bass Reflex. Kjo është një marrëveshje të mahnitshme për çmimin e saj. Ajo gjithashtu ka një lojtar CD tray ngarkimit që është në përputhje me disqe CD-R / RW dhe fotografi MP3 / WMA. Në përfundim, ajo është një të vërtetë të mirë gramafon gjithë harmonishëm.

Pros: Cons:

All rrumbullakosura.

Ajo ka që 70 Retro-së ndihen me avantazhet moderne të teknologjisë.

Druri është tërheqës dhe rock solid.

Rekord luan shumë shpejt.

 

07 • Pro-projektit që - Debut Carbon DC (Black)

SPECIFIKIMET:

Speed: 33,45
Drive Parimi: makinë rrip
Platter: metali 300mm me mat ndjerë
Mains mbanin: çelik inox
Wow & vibrim: +/- 0.10%
Speed drift: +/- 0.80%
Signal ndaj zhurmës: -68dB
Gjatësi efektive krah: 218.5mm
Masë efektive krahun: 6.0g
E dalë: 18.5mm
Ndjekja force: 10-30mN
Lidhja Fuqia: 110/120 ose 230/240 volt -50 ose 60 Hz
Pajisje shtesë të përfshira: 15volts furnizimit me energji DC / 0.8A, të mbuluar pluhuri
Standby fuqia konsumi: <1 vat
Përmasat: 415 x 118 x 320mm (WXHXD) kapaku mbyllur
Pesha:5.6KGs

Pro-projektit që Audio Systems është themeluar në vitin 1990 në Austri, por bimët e tyre prodhuese janë në Republikën Çeke dhe Sllovaki. Kjo gramafon profesionale nga Pro-projektit që është ideal për llojet e ndryshme të lidhjeve të tilla si sistemet multiroom (Sonos, HEOS etj), TV, Soundbars dhe audio portative.

 

Çfarë është e mirë në lidhje me këtë model është se ajo është e lehtë për të ngritur dhe ka një makinë rrip me rrip silikoni dhe motorike të ulët dridhje. Me 8,6 "tonearm alumini me vinçave safir dhe para-montuar fishek Ortofon OM5e, ky model është një klasë më lart, edhe pse ajo ka një çmim pak më të madhe prej $ 399. Ajo ka një ndërtuar në Phono para-përforcues me analoge dhe dalje dixhitale. Për lehtësinë tuaj, një RCA kabllo vij veshur me ar është përfshirë si.

 

Ekziston një nivel i kënaqshëm i qartësisë në lidhje me tingujt e këtij modeli. Ajo gjithashtu ka një tingull të pastër dhe akustikë të shkëlqyer. Lidhur me hartimin e saj, ajo është krejtësisht e zezë dhe kjo është jashtëzakonisht elegant. Ajo do të shkojnë aq mirë në dhomën tuaj të jetesës dhe hartimin e saj është pothuajse i pakalueshëm. Çfarë e bën këtë model të dal nga pjesa tjetër është ajo e këmbët të veçanta gramafon për decoupling efektiv. Në përgjithësi, ky model është seriozisht e konsideruar vlerë.

Pros: Cons:

Vetë tabela ka një pamje të lavdërueshme.

Ajo ka një bilanc shumë neutral tonal.

Nuk ka kthim automatike për krah.

 

08 • Rega - RP1 gramafon (White)

SPECIFIKIMET:

Drive Type: makinë rrip
Pesha: 5.44KGs
Ngjyra: e Bardhë
e bardhë

Të gjitha mënyra nga Britania e Madhe, Rega është një markë e themeluar mirë që prodhon turntables fenomenale. Kjo është arsyeja pse ajo është e pa papritur RP1 është një produkt të tillë të mahnitshme. Me çmim prej $ 445 e cila është pak më e lartë se turntables mësipërme, ajo do të ju notdisappoint siç është nivel të lartë.

 

Ajo ka një markë të re tonearm Rega RB101 që është me të vërtetë tërheqëse. Gjithashtu, ajo ka një Rega karboni lëviz magnet fishek. Megjithatë fishek mund të mos jetë një e mirë nuk ka. Kështu u tha, kjo është motor i ulët dridhje është e cilësisë së lartë dhe ka saktësi ndikim kryesor së bashku me të kuvendit nën-pjatë. Për stabilitet të shkëlqyer me shpejtësi, ajo ka të gjitha të re Phenolic resinflywheel efekt pjatë.

 

Është e projektimit është e mahnitshme. Ajo është e veshur me të zezë dhe të bardhë, duke i dhënë asaj një vështrim të vërtetë elegante futuristic. Është kaq modern kërkuar ajo do të duket e mahnitshme, kur vendoset në çdo cep të shtëpisë tuaj. Me është koprrac tingull të pastër dhe syze të mahnitshme, ju nuk do të shikojmë më tej për një gramafon. Pa dyshim, kjo është një vjedhin për $ 445.

Pros: Cons:

Lehtë për të ngritur.

Me cilësi të lartë motor dridhje të ulët.

Nevoja për të përmirësuar fishek.

 

09 • Music Hall MMF 2.2LE Limited Edition Audiophile gramafon.

SPECIFIKIMET:

Produkt Përmasat 13 x 17 x 4.5 inç

Prodhuar në Republikën Çeke, Music Hall është një markë që është bërë turntables për mbi 50 vjet. Përvoja është thelbësor dhe kjo është arsyeja pse Music Hall është një nga pionierët në këtë industri.

 

Kjo është një gramafon 2-shpejtësi me pjatë dinamike të ekuilibruar e cila është thelbësore për marrjen e shëndoshë të përsosur. Është tonearm ofron VTA rregullueshme për përafrimin sakta fishek. Gjithashtu, kjo është dinamike balancuara aliazh pjatë shkon në një saktësi të lartë çelik inox dhe duke pasur bronzi kuvendit. Është e lehtë për të mbledhur dhe kjo përfshin një udhëzim manual të shkëlqyer dhe një përshtatës 45 RPM.

 

Është e projektimit është e ngjashme me RP1, por kjo është e veshur në të kuqe. Thjeshtësia është fjala që përcakton hartimin e këtij produkti. Me një zë të pabesueshme dhe të projektimit, nuk ka asnjë arsye për të mos marrë atë. Për $ 499, ju do të jetë në gjendje për të marrë në duart tuaja në një sot.

Pros: Cons:

Shëndoshë është e mahnitshme dhe elegante.

Është dizajn të lëmuar është e thjeshtë por sy-infektues.

Nuk ka një kontroll për të kaluar me shpejtësi.

 

10 • U-Kthehet Audio - Orbit Plus gramafon (blue)

SPECIFIKIMET:

12.5 lbs, 5 x 17 x 13 ", 0.125% wow & vibrim, -79 dBA S / raport N, -63 dBA rumble

Made në SHBA nga U-ana Audio, kjo është një gramafon me performancë të lartë me çmim prej $ 309. Pa dyshim, kjo është një gramafon e mahnitshme që vjen me një tonearm saktësi me Ortofon OM 5e fishekë, machined pjatë akrilik, dhe një makinë manual rrip të 33 dhe 45RPM.

 

Ajo është shumë e lehtë për të vendosur-up dhe përdorimin. Me atë të jetës mbështetje teknike, ju do të pyesni pyesni veten se çfarë nuk është për të si për këtë gramafon. Një mbuluar pluhuri, kabllot RCA, ndjeu mat dhe garanci një vit është i përfshirë në këtë model. Për lehtësinë tuaj, një kundërpeshë rregullueshme është përfshirë si.

 

Hartimi i mençur, është e veshur në blu dhe ka një aluzion e zezë dhe argjendi. Ajo duket modern ende e stilit të lartë. Me kjo është cilësi e mahnitshme të shëndosha dhe të madhe të cilësisë krahun tone, ky model duhet të vihet në konsideratë serioze, nëse ju jeni në kërkim për të blerë një gramafon.

Pros: Cons:

cilësisë Amazing shëndoshë.

Great cilësisë krahun tone.

Nuk është automatike.

Nuk ka para-përforcues.


Related Products


WhatsApp Online Chat !